Šiaurės Airija įmušė istorinį įvartį, Ukraina keliauja namo

© Sputnik / Виталий Белоусов / Pereiti į medijų bankąФутбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Германия - Польша
Футбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Германия - Польша - Sputnik Lietuva
Prenumeruokite
НовостиTelegram
Birželio 16 dieną EURO 2016 futbolo čempionato rungtynės sužavėjo Šiaurės Airijos sirgalius istorine rinktinės pergale, o Vokietijos ir Lenkijos lygiosios sužlugdė Ukrainos šansus patekti į aštunfinalį. O anglai pirmauja B grupėje su 4 taškais.

VILNIUS, bir 17 — Sputnik. Birželio 16 dieną EURO 2016 futbolo čempionate įvyko trys rungtynės, viena — B grupėja ir dar dvi tarp C grupės rinktinių.

Anglija — Velsas

Anglijos pergalę EURO 2016 turnyro B grupėje rungtynėse su Velsu lėmė du keitimai antrąjame kėlinyje.

Anglijos rinktinės treneris šiose rungtynėse nekeitė startinės sudėties žaidėjų. Ir tai lėmė pirmąjį praleistą įvartį —  Velso futbolininkas Garethas Bale'as prieš pat pertrauką (42 minutė) puikiu baudos smūgiu nuginklavo Joe Hartą, pelnydamas antrąjį savo įvartį čempionate.

Treneris jau po pertraukos vietoj Raheemas Sterlingo į aikštę metė Jamie Vardy, o vietoj blankaus Harry Kane'o – Danielį Sturridge'ą. Abu puolėjai skolingi neliko – mušė įvarčius ir nulėmė pirmąją anglų pergalę turnyre.

Europos čempionatų debiutantas Vardy išlygino rezultatą, įmušdamas įvartį 56 minutę.

Sėkmė anglams nusišypsojo jau per teisėjo pridėtą laiką 90+2 minutės po puikios kombinacijos baudos aikštelėje Sturridge'as pelnė pergalingą įvartį.

Anglai dabar pirmauja B grupėje su 4 taškais, Velsas ir Slovakija turi po 3, o Rusija – 1.

Ukraina — Šiaurės Airija

Galingas lietus  su kruša Liono stadione kliudė Ukrainos ir Šiaurės Airijos rungtynes. Antrajame kėlinyje mačas net buvo pertrauktas.

Ukrainiečiai kaip įmanydami bandė gelbėti situaciją, tačiau jiems trūko tikslumo ir jėgų.

Garethas McAuley ir Niallas McGinnas įmušė du įvarčius ir atnešė pergalę savo rinktinei.

Tik prasidėjus antrajame kėliniui McAuley pelnė puikų įvartį (49 minutė) galva.

Nuo maždaug 70-osios minutės Šiaurės Airijos rinktinė jau tik gynėsi ir ukrainiečiams buvo dar sunkiau. Jau per teisėjo pridėtą laiką ukrainiečiai praleido ir antrą įvartį.

Andrejus Piatovas sugebėjo atmušti pirmąjį smūgį, tačiau gynėjai nesuskubo prie kamuolio ir Niallas McGinnas pelnė antrą įvartį (90+6 minutė).

Keturis įvarčius praleidę ir nė vieno neįmušę ukrainiečiai nepateko į Europos čempionato aštunfinalį.

Vokitija — Lenkija

Trečios ketvirtadienio rungtiynės įvyko "Stade de France" stadione tarp Vokietijos ir Lenkijos ir pasibaigė lygiosiomis.

Vokietijos ir Lenkijos mačo rezultatas reiškia, kad Ukrainos rinktinės šansai pasiekti aštuntfinalį žlugo.

Nors vokiečiai per mačą tris sykius pataikė į vartų plotą, o lenkai nė vieno, tačiau būtent dvi pastarųjų progos buvo pačios geriausios.

Vokiečiai bandė kovoti dėl pergalės, sukūrė keletą pavojingų kombinacijų, tačiau pasiaukojamai žaidę lenkai iškovojo pelnytą tašką.

Pirmose EURO 2016 rungtynėse vokiečiai 2:0 įveikė Ukrainą, o Lenkija 1:0 palaužė Šiaurės Airiją. Pastarieji lemiamose rungtynėse susitiks su Vokietija, o lenkai žais su dėl nieko nebekovosiančia Ukrainos rinktine.