Ispanija ir Švedija užtikrino vietą aštuntfinalyje, kroatų nesėkmę lėmė sirgaliai

© Sputnik / Григорий Сысоев / Pereiti į medijų bankąФутбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Испания - Турция
Футбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Испания - Турция - Sputnik Lietuva
Penktadienį, birželio 17 dieną Europos futbolo čempionate vyko trys rungtynės, viena - E grupėje, dar dvi tarp D grupės rinktinių. Italija įveikė Belgiją, todėl nenukris žemiau antrosios vietos E grupėje. Ispanija ir Švedija užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Prie kroatų nesėkmės prisidėjo ir jų sirgaliai.

VILNIUS, bir 20 — Sputnik. Penktadienį, birželio 17 dieną Europos futbolo čempionate įvyko trys rungtynės, viena — E grupėje, dar dvi tarp D grupės rinktinių.

Italija — Švedija

E grupėje Tulūzoje sunkią pergalę po įvarčio 88-ąją minutę šventė Italijos rinktinė. Italai 1:0 nugalėjo Švediją ir užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Tai jau antroji "Squadra Azzurra" pergalė Europos čempionate – pirmose rungtynėse italai 2:0 įveikė Belgiją.Todėl jau nenukris žemiau antrosios vietos E grupėje.

Abi komandos visą dėmesį sutelkė ties gynyba, tad ryškiais puolimais futbolininkai nedžiugino sirgalius.

Tačiau pirmajame kėlinyje su kamuoliu kur kas dažniau buvo švedai.

Taškas rungtynėse buvo padėtas prieš pat pagrindinio laiko pabaigą. 82 minutę Marco Parolo smūgiu galva pataikė į skersinį, o 89 minutę individualų reidą tarp kelių švedų surengęs Ederis išplėšė pergalę.

Ispanija — Turkija

Dviejų pastarųjų Europos čempionatų nugalėtoja Ispanijos rinktinė užsitikrino vietą EURO 2016 aštuntfinalyje. D grupės rungtynėse Ispanija 3:0 įveikė Turkijos rinktinę ir tapo daugiausia įvarčiu per vieneris rungtynes šiame čempionate įmušusia komanda.

Ispanai dominavo rungtynėse beveik nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Pirmajame kėlinyje puikiai gynybą draskęs Nolito 34-ąją minutę atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, kur aukštai iššokęs Alvaro Morata galva nuginklavo vartininką. Vos po trijų minučių įmušė ir pats Nolito.

Antrąjame kėlinyje 49-ąją minutę Morata vėl įmušė į turkų vartus. Taip jis tapo pirmuoju čempionato žaidėju, per vienerias rungtynes pelniusiu du įvarčius.

Čekija – Kroatija

EURO 2016 turnyro D grupėje penktadienį sužaistos dramatiškiausios turnyro rungtynės. Valandą visiškai dominavusi Kroatijos rinktinė turėjo dviejų įvarčių persvarą, tačiau sugriuvo ir su Čekija sužaidė lygiosiomis – 2:2.

Galingai rungtynes pradėjo Kroatijos rinktinės žaidėjai pirmajam kėlinyje dominavo aikštėje. Įvartį 38-ąją minutę puikiu individualiu reidu įmušė Ivanas Perišičius.

59-ąją minutę vienas prieš vartininką Petrą Čechą išbėgęs Ivanas Rakitičus meistriškai įmušė įvartį.

Tačiau 76-ąją minutę po keitimo kiek anksčiau pasirodęs Milanas Škoda įmušė įvartį galva į kroatų vartus.

Rungtynėms artėjant į pabaigą į aikštę padegamųjų užtaisų primėtę kroatų sirgaliai. Mačas buvo sustabdytas.

Pratęsus rungtynes kroatai buvo visiškai išsiblaškę ir netrukus buvo nubausti. Vienoje čekų atakoje Vida ranka palietė kamuolį, buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį puikiai realizavo Tomašas Necidas.

Pergalės atveju Kroatija užsitikrintų vietą aštuntfinalyje.

Su 6 taškais Ispanija užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Turkams tai padaryti liko mažai šansų, jiems liko mačas su vieną tašką turinčia Čekija. 4 taškus turinti Kroatija paskutinėse D grupės rungtynėse dėl pirmos vietos kausis su Ispanija.