Islandai įmušė į savo vartus, o Ronaldo nerealizavo 11 metrų baudinį

© Sputnik / Виталий Белоусов / Pereiti į medijų bankąФутбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Португалия - Австрия
Футбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Португалия - Австрия - Sputnik Lietuva
Šeštadienį, birželio 18 dieną Europos futbolo čempionate vyko trys rungtynės, viena - E grupėje, dar dvi tarp F grupės rinktinių. Belgija nugalėjo Airijos komandą, Ronaldo nesugebėjo užtikrinti rinktinės pergalę, vengrų ir vikingų rungtynės baigėsi lygiosiomis.

VILNIUS, bir 20 – Sputnik. Šeštadienį, birželio 18 dieną Europos futbolo čempionate vyko trys rungtynės, viena — E grupėje, dar dvi tarp F grupės rinktinių.

Belgija – Airija

Visus tris įvarčius belgai pelnė antrajame kėlinyje. Du kartus pasižymėjo Romelas Lukaku (48 ir 70 minutės), vieną kartą — Akselis Vicelas (61 minutę).

Po nykaus pirmo kėlinio E grupės rungtynėse su Airija belgai negailestingai subombardavo varžovų vartus ir šventė pergalę rezultatu 3:0.

Belgija nuo mačo pradžios paėmė vadeles į savo rankas ir dominavo pagal visas statistikos kategorijas. Tačiau futbolininkams trūko greičio, kūrybingų sprendimų ir tikslumo. Todėl pirmas kėlinys pasibaigė lygiosiomis.

Vaizdas pasikeitė antro kėlinio pradžioje, kuomet Belgijos futbolininkams pasitaikė pirma proga nurūkti į greitą ataką. Kamuolį į vartus po Kevino de Bruyne perdavimo šaltakraujiškai pasiuntė Romelu Lukaku (48 minutę).

Smūgiu galva pasižymėjo Axelis Witselis (61 minutę) dar vieną įvartį pridėjo prie rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše prisijungęs Lukaku (70 minutę).

Tendencija nepasikeitė: Belgija išlieka nepralaimėjusi Airijai pastaruosius 50 metų.

Pirmame susitikime Belgija 2:0 pranoko pavyzdinį žaidimą pademonstravusi Italijos komanda. Savo ruožtu, airiai pirmame ture sužaidė lygiosiomis 1:1 su Švedija. Penktadienį kitame E grupės mače italai įsirašė antrą pergalę, pranokę švedus 1:0.

Portugalija – Austrija

Paryžiuje vykusiose rungtynėse portugalai 0:0 neįveikė Austrijos rinktinės.

Portugalija dominavo visų rungtynių metu. Portugalai laimėjo kamuolio kontrolę ir įspūdingai pranoko savo varžovus pagal sukurtas progas.

Portugalijos futbolininkai link vartų smūgiavo net 23 kartus, austrai – vos tris.

78-ąją minutę Ronaldo uždirbo 11 metrų baudinį, kai jį baudos aikštelėje pargriovė Martinas Hintereggeris. Pats Ronaldo stojo mušti baudinio ir pataikė į virpstą.
Po kelių minučių Ronaldo įmušė įvartį, tačiau šoninis teisėjais teisingai užfiksavo akivaizdžią nuošalę.

Pirmose grupės rungtynėse Portugalija 1:1 nesugebėjo įveikti Islandijos, o Austrija 0:2 pralaimėjo Vengrijai.

Kitose F grupės rungtynėse Islandija sužaidė lygiosiomis 1:1 su Vengrija.

Islandija – Vengrija

Rungtynėse su Vengrija islandai ilgą laiką pirmavo, bet vengrai pralaužė vikingų gynybą ir privertė į savus vartus įsimušti Birkirą Saevarssoną. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Nuo pat rungtynių pradžios Vengrija dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmąsias progas kūrė islandai.

40 minutę Gylfi Sigurdssonas realizavo baudinį. 11 metrų baudinys buvo paskirtas į Vengrijos vartus, kai po kampinio kamuolio neatmušė vartininkas Kiraly ir baudos aikštelėje kilo sumaištis.

Antrajame kėlinyje islandai ir toliau atidavė iniciatyvą vengrams ir atsidėjo gynybai.Visgi rungtynių pabaigoje vengrams pavyko pralaužti islandų gynybą. 88-ąją minutę bandydamas apsiginti į savus vartus kamuolį nukreipė Birkiras Saevarssonas.

Vengrija su 4 taškais tapo F grupės lydere. Islandija turi 2 taškus ir turės kovoti dėl pergalės paskutinėse rungtynėse su Austrija.

Islandija antradienį sensacingai sužaidė lygiosiomis su Portugalijos rinktine 1:1, o Vengrija 2:0 laimėjo prieš Austriją.