EURO debiutantė Islandija pateko į aštuntfinalį, Portugalija — iš 3 vietos

© Sputnik / Владимир Песня / Pereiti į medijų bankąФутбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Швеция - Бельгия
Футбол. Чемпионат Европы - 2016. Матч Швеция - Бельгия - Sputnik Lietuva
Birželio 22 dieną EURO 2016 įvyko keturios rungtynės, dvi - E grupėje, dar dvi tarp F grupės rinktinių. Airija nugalėjo Ispaniją ir pateko į kitą etapą. Švedijos mačo pabaigoje pralaimėjo Belgijai. Portugalija ir Vengrija sužaidė lygiosiomis. Čempionato debiutantė Islandija – aštuntfinalyje.

VILNIUS, bir 23 — Sputnik. Trečiadienį, birželio 22 dieną Europos futbolo čempionate įvyko keturios rungtynės, dvi — E grupėje, dar dvi tarp F grupės rinktinių.

Italija Airija

Lilyje vietą aštuntfinalyje jau užsitikrinusi Italija 0:1 nusileido Airijai. Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad grupės nugalėtoja tapo Italija.

85 minutę Robbie Brady (Robis Bredis) pralaužė italų gynybą ir išvedė Airiją į priekį. Airis atliko stiprų smūgį galva.

Belgija Švedija

E grupės mače Švedijos rinktinė nesugebėjo išsigelbėti — ji mačo pabaigoje pralaimėjo Belgijai 0:1 (0:0) ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Švedija turėjo šansą likti čempionate — jai reikėjo įveikti tris taškus turėjusią Belgiją.

82 minutę Radja Nainggolanas įmušė kamuolį jau skrendantį į vartus.

Italija tapo grupės nugalėtoja, kuri aštuntfinalyje susitiks su Ispanija. Belgija surinko 6 taškus ir užėmė antrąją pozicija. Tad aštuntfinalyje jie kovos su Vengrija. Airija į kitą etapą pateko kaip viena geriausių trečiųjų grupių komandų. Jie susitiks su šeimininke Prancūzija.

Islandija Austrija

F grupės rungtynėse islandai 2:1 (1:0) nugalėjo Austrijos rinktinę. Taip pirmą kartą Europos futbolo čempionate dalyvaujanti Islandijos rinktinė žengė į aštuntfinalį.

Islandams įvarčius pelnė Jonas Dadi Bodvarssonas (19 minutę) ir Elmaras Bjarnasonas (90+4 minutę). Tuo metu islandams 60-ąją minutę įmušė Alessandro Schopfas.

Portugalija Vengrija

Trečiadienio vakarą Lione vykusiose paskutinėse 2016 metų Europos futbolo čempionato F grupės rungtynėse susitiko Vengrijos ir Portugalijos rinktinės, kurios sužaidė rezultatyviausią pirmenybių mačą — lygiosios 3:3.

Viena didžiausių Euro 2016 staigmenų Vengrijos komanda, kuri jau prieš šį turą buvo užsitikrinusi vietą aštuntfinalyje.

Vengrai pirmavo tris kartus po Richardo Guzmicso (14 minutę) ir dviejų tikslių Balazso Dzsudzsako (47 ir 55 minutės) smūgių. Tačiau portugalai visus tris kartus sugebėjo išlyginti rezultatą. 42 minutę pasižymėjo Nani, o 50-ąją ir 62 minutes Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo. Taip Portugalija sugebėjo patekti į aštuntfinalį iš trečios vietos.

Islandai užėmė antrą D grupės vietą. Pirmąją užėmė Vengrija, o trečiąją — Portugalija.

Portugalai  aštuntfinalyje susikaus su D grupės nugalėtoja Kroatija.

Islandija aštuntfinalio etape susitiks su Anglijos rinktine. Vengrai varžysis su Belgija.