Bareikį kovoje dėl bronzos nugalėjo triskart parolimpinis čempionas

© Sputnik / Алексей Филиппов / Pereiti į medijų bankąОлимпиада 2016. Спортивная гимнастика. Мужчины. Квалификация
Олимпиада 2016. Спортивная гимнастика. Мужчины. Квалификация - Sputnik Lietuva
Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis liko per žingsnį nuo parolimpiados bronzos medalio.

VILNIUS, rug 9 — Sputnik. Ketvirtadienį Rio de Žaneire (Brazilija) prasidėjo 15-osios vasaros parolimpinės žaidynės, kuriose startavo ir vienintelis Lietuvos atstovas dziudo varžybose.

Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros parolimpinių žaidynių dziudo turnyre 22-ejų metų silpnaregis imtynininkas Osvaldas Bareikis (svorio kategorija iki 66 kg) ketvirtadienį mažajame finale dėl bronzos apdovanojimo pralaimėjo triskart parolimpiniam dziudo čempionui 41-erių metų japonui Satoshiui Fujimoto, pranešė BNS.

Российский флаг на открытии ХV летних Паралимпийских игр 2016 в Рио-де-Жанейро - Sputnik Lietuva
Iš baltarusio, iškėlusio Rusijos vėliavą, TPK atėmė akreditaciją

Azijos atstovas buvo Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų parolimpinių žaidynių nugalėtoju bei Pekino parolimpiados vicečempionu.

Tai buvo jau ketvirtoji Bareikio dvikova pirmąją parolimpiados dieną. Turnyro aštuntfinalyje Bareikis įveikė Londono parolimpinių žaidynių prizininką 34-erių metų Marcosą Falconą iš Venesuelos, o ketvirtfinalyje nusileido Londono žaidynių čempionui 28-erių metų ukrainiečiui Davidui Choravai.

Į kovą dėl bronzos Bereikis stojo po to, kai 1:0 nugalėjo 29-erių metų Puerto Riko atstovą Luisą Perezą Diazą.

Algio Mečkovskio treniruojamas lietuvis, kurio aukščiausias pasiekimas iki šiol buvo penktoji vieta Europos neįgaliųjų dziudo pirmenybėse, penktąją vietą parolimpiadoje tarp dvylikos dalyvių pasidalijo su Pietų Korėjos atstovu Jongseoku Parku.

Rio de Žaneiro vasaros parolimpinių žaidynių dziudo imtynių čempionu šioje svorio kategorijoje tapo uzbekas Utkirdžonas Nigmatovas, pagrindiniame finale įveikęs azerbaidžanietį Bajramą Mustafajevą.

Trylika sportininkų atstovauja Lietuvai vasaros parolimpinėse žaidynėse. Rugsėjo 7-osios vakarą Lietuvos vėliavą Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių atidaryme nešė jauniausias Lietuvos parolimpinės rinktinės narys, 17-metis plaukikas Edgaras Matakas.

Iš viso Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynėse dalyvauja 4 342 atletai iš 159 šalių ir tarptautinė pabėgėlių komanda. Sportininkai susitiks 22 sporto šakų varžybose, bus išdalinti 528 medalių komplektai.