Rusas neleido Aukštuoliui tapti pasaulio čempionu

© Photo : facebook / Teodoras AukstuolisТеодорас Аукстуолис, самбист
Теодорас Аукстуолис, самбист - Sputnik Lietuva
Praėjusį savaitgalį Sočyje vyko Pasaulio sambo čempionatas, kuriame dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius — 92 šalys, tarp jų ir Lietuvos atstovas Teodoras Aukštuolis, kuris pateko į finalą

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Aukštuolis dalyvavo Kovinio sambo svorio kategorijoje iki 100 kilogramų, skelbiama Tarptautinės sambo federacijos tinklalapyje.

Rungtynių pradžioje jis nukovė iš pradžių bulgarą Kameną Georgijevą, o vėliau ir ukrainietį Igorį Poterejų.

Finale Teodoras susrungė su du kartus pasaulio ir Europos čempionu rusu Vadimu Nemkovu.

Nuo pirmųjų rungties sekundžių Nemkovas pasistengė užbaigti kovą anksčiau laiko, bet pirmasis praleistas kojų pagavimas leido lietuviai atsilikti tik vienu tašku. Antrą kovos minutę rusas pasistengė dar kartą užgrobti priešininko kojas, sugebėjo sėkmingai išlaikyti pirmenybę ir laimėjo. Imtynės vyko 131 sekundę.

Данас Рапшис - Sputnik Lietuva
Danas Rapšys laimėjo Lietuvos plaukimo taurę ir pagerino šalies rekordą

Nepaisant pralaimėjimo finale Aukštuolis gali uždėti sau stambų pliusiuką už dalyvavimą rungtynėse Sočyje. Ne tiek daug šalių sugebėjo iškovoti 2017 metų pasaulio čempionato apdovanojimus — iš viso 27 (po 9 apdovanojimo komplektus vyrų, moterų bei kovinio sambo disciplinose).

Daugiausiai medalių laimėjo Rusijos rinktinė (17 aukso, tris sidabro ir keturis bronzos), po du auksus laimėjo Baltarusijos ir Armėnijos atstovai, po vieną pasaulio čempioną turi Turkmenistanas, Ukraina, Tadžikistanas, Kazachstanas, Kirgizija ir Pietų Korėja.