Sunkiaatlietis Didžbalis tapo pasaulio vicečempionu

© Photo : facebook / Aurimas DidžbalisЛитовский штангист Ауримас Диджбалис
Литовский штангист Ауримас Диджбалис - Sputnik Lietuva
Amerikos Anahaime pasibaigė sunkiosios atletikos pasaulio čempionatas, kuriame dalyvavo keturi Lietuvos sportininkai, rinktinė nusipelnė sidabro medalio, kuriuo apdovanuotas 26 metų Aurimas Didžbalis

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Anahaime vykstančiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate Didžbalis svorio iki 94 kg grupės varžybose iškovojo du medalius.

Rovimo rungtyje sportininkas pasirodė ne itin sėkmingai, liko trečiasis. Per pirmus du rovimo rungties bandymus klaipėdiečiui nepakluso 172 kilogramus sverianti štanga, tačiau jis nepasimetė, pademonstravo tvirtą charakterį bei valią ir trečiuoju bandymu sugebėjo išrauti dar sunkesnį svorį — 176 kilogramus. Su tokiu rezultatu Aurimas gavo mažąjį bronzos medalį.

Литовский тяжелоатлет Ауримас Диджбалис на Олимпийских играх в Рио - Sputnik Lietuva
Turime pirmąjį medalį sunkiosios atletikos istorijoje

Stūmimo rungtyje pavyko įveikti du iš trijų bandymus, o trečią kartą Didžbalis sugebėjo išstumti 212 kilogramų ir užimė ketvirtą vietą. Dvikovėje sportininkas surinko 388 kilogramų ir galutinėje rikiuotėje tarp 22 dalyvių liko antras.

Auimas nusileido tik iraniečiui Sohrabui Moradi: jis sugebėjo pasiekti pasaulio rekordo stūmimo rungtyje (223 kilogramai) ir dvikovėje (417 kilogramų), bei aišku laimėjo pasaulio ęempiono titulą.

Pasaulio čempionate Anahaime varžėsė dar trys Lietuvos atstovai: Tomas Ličinchajus (iki 105 kilogramų), Arnas Šidiškis (iki 105 kilogramų) ir Deividas Jucius (per 105 kilogramų).

Dėl Pasaulio sunkiosios atletikos federacijos sankcijų čempionate nedalyvavo net dešimt valstybių — Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Bulgarija, Kazachstanas, Kinij, Moldova, Rusija, Turkija ir Ukraina.