Pirmą Europos čempionato dieną Lietuvos plaukikai iškovojo auksą ir bronzą

© Photo : facebook / Ruta MeilutyteЛитовскакя пловчиха Рута Мейлутите выиграла золото на Чемпионате Европы по плаванию
Литовскакя пловчиха  Рута Мейлутите выиграла золото на Чемпионате Европы по плаванию - Sputnik Lietuva
Pirmą Europos plaukimo čempionato dieną Kopenhagoje Meilutytė ir Rapšys ne tik atnešė komandai pirmus medaliu, o ir atnaujino nacionalinius rekordus

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Pirmą medalį — bronzą 200 metrų rungties finale iškovojo Danas Rapšys.

Lemtingame palukime jį aplenkė tik lenkas Radoslaw Kawecki (1.48,46) ir 17-metis rusas Kliment Kolesnikov, kuris pasiekė naujo pasaulio rekordo(1.48,02). Bet Rapšio rezultatas taip pat yra rekordas, tik Lietuvos (1.49,06). Praeitą kartą jis pasiekė tokių skaičių Anykščiuose vos prieš mėnesį.

© REUTERSDanas Rapšys iškovo bronzą
Плавание Чемпионат Европы 2-ое место Радослав Кавецки из Польши, 1-ое Климент Колесников из России и 3-ье Данас Рапшис из Литвы - Sputnik Lietuva
Danas Rapšys iškovo bronzą

Be to Rapšys sugebėjo atnaujinti ir savo nacionalinį rekordą 200 metrų distancijoje laisvu stiliumi. Ketvirtadienį 200 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje dalyvavusiems Giedriui Titeniui ir Andriui Šidlauskui į finalą prasimušti nepavyko.

отец баскетболиста LiAngelo Ball и владелец бренда Big Baller, сидит со своим другим сыном LaMelo Ball - Sputnik Lietuva
Sporto apžvalga: skandalingos šeimynėlės iš JAV vizitas į Lietuvą

Šidlauskas distanciją įveikė per 2.08,96 sekundes ir savo plaukime buvo šeštas, Titenis buvo greitesnis — su 2.06,92 sekundžių rezultatu jam pavyko pagerinti Lietuvos rekordą.

Nenuvylė žinomiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Kopenhagoje vykstančiame Europos plaukimo trumpajame baseine (25 metrai) čempionate 50 metrų krūtine rungties finale Meilutytė iškovojo auksą.

Meilutytei tai jau ketvirtasis čempionės titulas. Pareitą kartą ji laimėjo tris kartus prieš keturis metus taip pat Europo čempionate Danijoje.