Lietuvos dviratininkai Minske pelnė tris sidabro medalius

© Photo : Belarusian Cycling FederationКубкок мира UCI-2017/18 по велоспорту в Минске
Кубкок мира UCI-2017/18 по велоспорту в Минске - Sputnik Lietuva
Praeitą savaitgalį iš Minske suregto 2017-2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktojo etapo Lietuvos dviratininkai parsivežė namo tris sidabro medalius

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Apie varžybų svarbą byloja tai, kad jose dalyvavo beveik 300 dviratininkų iš 27 pasaulio šalių, tris apdovanojimus pelnė Lietuvos dviračių sporto atstovai.

Pirmą sidabro medalį moterų sprinte iškovojo Simona Krupeckaitė. 2016 metų Europos čempionei priešinosi Paulina Sofija Graboš iš Vokietijos. Pirmą važiavimą laimėjo vokietė, antrą — lietuvė, o pergalę trečiame važiavime pelnė Graboš. Antra Lietuvos dviratininkė Miglė Marozaitė sustojo  ketvirtfinalio stadijoje ir užėmė dešimtą vietą.

Bendrojoje pasaulio taurės varžybų komandų sprinto įskaitoje Krupeckaitė pateko į trečią vietą, nusileido penkiais taškais Nyderlandų sportininkei Laurinai van Rissen ir garsiajai vokietei Kristinai Fogel.

© Photo : facebook / Tomas Gaubys / ToGa FotoMiglė Marozaitė ir Simona Krupeckaitė
Симона Крупекайте и Мигле Марозайте в Минске выиграли пятый раунд финала Кубка мира - Sputnik Lietuva
Miglė Marozaitė ir Simona Krupeckaitė

Dar vieną sidabro medalį Krupeckaitė pelnė kartu su Mazoraite, kur jos nusileido tik dviratininkėms iš Vokietijos.

Vyrų sprinto rungtyje puikiai pasirodęs Vasilijus Lendelis pasidabino sidabro medaliu. Pusfinalyje jis 2-0 įveikė lenką Mateuszą Rudyką, o finale 0-2 pralaimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių keirino rungties vicečempionui Nyderlandų dviratininkui Matthijsui Buchliui.

Filmo "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" premjera Lietuvoje vyks vasarį >>

Minske taip pat varžsi Svajūnas Jonauskas, kuris nesugebėjo patekti į geriausių 12-uką. Svajūnas šešioliktfinalyje įveikė rusą Aleksandrą Šarapovą (19), o aštuntfinalyje pralaimėjo Rudykui.

Paskutiniajame pasaulio taurės etape Lietuvos rinktinei dar atstovavo Olivija Baleišytė, kurį daugiakovėje užėmė penktą, o skreče — šeštą vietas. Pasaulio taurės rezultatais 19-metė dviratininkė iš Panevėžio užėmė trečią vietą omnium disciplinoje, o pagrindinėje skrečo klasifikacijoje ji liko penktoje vietoje.