Žustautas tampa pasaulio čempionu, tačiau negauna olimpinės kelionės

Lietuvos sportininkas pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatą Segede užbaigė pergalės akordu

Henrikas Žustautas — vienintelis Lietuvos sportininkas, kuriam pavyko iškovoti medalį 2019 metų pasaulio taurėje. Ir ne tik medalį, bet ir auksą!

Prieš metus Henrikas taip pat dalyvavo Pasaulio taurės finale 200 metrų plaukime vienviete kanoja, jis nuplaukė didžiąją dalį atstumo, tačiau galų gale liko apdovanotas bronza, pralaimėdamas baltarusiui Artiomui Kozyriui ir rusui Ivanui Štilui. Šį kartą Žustautas nuo pat lenktynių pradžios paėmė vadžias į savo rankas ir neatidavė pirmosios vietos Kozyriui.

Henrikas finišavo per 39,36 sek., baltarusis nuo lietuvio atsiliko 72 šimtosiomis sekundės. 2019 metų pasaulio taurės bronzos medalį iškovojo Gruzijos kanojininkas Zaza Nadiradzė (40,24).

Tai pats didžiausias 25-erių irkluotojo iš Plungės pasiekimas karjeroje. Anksčiau jis laimėjo Europos čempionatą (2017 metais). Tiesa, pergalė Segede neatnešė Henrikui olimpinės kelionės, nes ši rungtis (plaukimas vienviete kanoja) buvo išbraukta iš 2020 metų olimpiados programos Tokijuje.

Sportininką pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

"Nuoširdžiai sveikinu ir džiaugiuosi, kad Jūsų atkaklus darbas ir užsispyrimas siekiant tikslo šiandien džiugina visą Lietuvą ir yra įkvėpimas daugybei jaunų žmonių", — rašoma prezidento sveikinime.

Prie sveikinimų tapus pasaulio čempionu prisidėjo ir premjeras Saulius Skvernelis.

"Nuoširdžiai sveikinu Henriką Žustautą, aukso medaliu vainikavusį lietuvių pasirodymą pasaulio baidarių ir kanojų čempionate. Linkiu, kad šis sunkaus darbo rezultatas taptų įkvėpimu ir ateities pergalėms, kuriomis džiaugsis visi Lietuvos žmonės. Ačiū už suteiktas geriausias emocijas ir pasididžiavimo jausmą", — rašė premjeras.

Likus lygiai metams iki olimpiados Tokijuje surengta iškilminga ceremonija, 2019 m. liepos 24 d. - Sputnik Lietuva
Olimpinė prognozė: Lietuva turės auksą Tokijuje

Kanojininkas Artūras Seja taip pat dalyvavo 2019 metų pasaulio taurės finale, tačiau jam nepavyko iškovoti prizinės vietos lenktynėse, jose jis finišavo tik aštuntas (35,56 sek.). Per rungtynes buvo galima laimėti olimpinius bilietus, kuriuos gavo penki geriausi dalyviai.

Nusivylimą patyrė ir mūsų pagrindiniai dviviečių baidarių lenktynininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Prieš metus jie iškovojo bronzą, o dabar yra 1000 metrų distancijos finiše paskutiniai — devintieji (3.26,31). Norint patekti į olimpiadą, reikia būti geriausių šešetuke.

Baltarusiai iškovojo daugiausia olimpinių licencijų Segede — aštuonias. Vokiečiai, vengrai ir lenkai gavo po šešis kuponus, Rusijos, Japonijos, Ukrainos ir Prancūzijos nacionalinės komandos — po penkis bilietus į 2020 metų žaidynes. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovai vis tiek turės galimybę varžytis dėl olimpinių žaidynių licencijų tiek šiais, tiek kitais metais. Iki šiol Lietuvos atstovai šioje irklavimo disciplinoje nepraleido nė vienų olimpinių žaidynių po nepriklausomybės atkūrimo.

Tuo tarpu šiandien prasideda dar vienas pasaulio čempionatas — irklavimas, kurį rengia austras Otensheimas. Lietuvai atstovaus septyni ekipažai. Konkurencija Austrijoje yra labai rimta — ten susirinko 1200 sportininkų iš 80 pasaulio šalių.