Jasikonis įgauna pagreitį ir išlieka per žingsnį nuo pergalės Kegume

Prenumeruokite
НовостиTelegram
Kegume (Latvijoje) baigėsi penktasis MXGP pasaulio motokroso čempionato etapas, o Lietuvos vairuotojas Arminas Jasikonis liko per žingsnį nuo pergalės bendroje įskaitoje

Tai buvo trečiasis 2020 metų pasaulio taurės etapas, kurį Latvija surengė per pastarąsias dvi savaites, ir viskas vyko trasoje Kegume. Pasikeitė tik pavadinimai — Latvijos Grand Prix, Rygos Grand Prix ir dabar Kegumo Grand Prix.

Po ilgai lauktos pergalės vienoje iš lenktynių paskutiniame Rygos Grand Prix etape Jasikonis bandė siekti kažko daugiau. O lietuviui beveik pasisekė. Pirmosiose lenktynėse Arminas nusileido tik 8,7 sekundės pripažintam MXGP autoritetui slovėnui Tim'ui Gajser'iui ("Honda").

Povilas Vanagas - Sputnik Lietuva
Sulaukęs 50 metų Vanagas išmoko melžti ožką ir svajoja apie karvę

Antrose lenktynėse Gajseris ilgą laiką išlaikė ketvirtąją vietą ir vijosi Jasikonį, kuris įsitvirtino trečiojoje pozicijoje. Keturis ratus iki finišo slovėnas dėl technikos trukdžių pasitraukė iš kovos, o Lietuvos lenktynininkas užtikrintai finišavo lenktynėse trečias, pralaimėdamas tik KTM atstovams — Nyderlandų čempionato lyderiui Jeffrey'iui Herlings'ui (12 sekundžių) ir veteranui iš Italijos Antonio Cairoli (keturios sekundės).

Po dviejų "Kegums Grand Prix" lenktynių rezultatų Herlings'as atsiliko (43 taškai). Jasikonis prarado tik vieną tašką (42) ir užėmė antrąją vietą, trečiasis liko kitas KTM atstovas — ispanas Jorge Prado.

Arminas Jasikonis bendroje klasifikacijoje pagal penkių 2020 metų pasaulio taurės etapų sumą pakilo į trečiąją vietą, pralenkęs Cairoli taškus (163) ir priartėdamas prie antrojo Gajser'io (167). Herlings'as (213) vis dar lenkia visus.