Rapšys ir Tvorogalas be finalų, Šiškevičius nepasiekė finišo

© REUTERS / KAI PFAFFENBACHSkulptūra "Olimpiniai žiedai" Olimpinėse žaidynėsė Tokijuje
Skulptūra Olimpiniai žiedai Olimpinėse žaidynėsė Tokijuje - Sputnik Lietuva, 1920, 25.07.2021
Tapo žinomi Tokijo olimpinių žaidynių pirmųjų Lietuvos sportininkų startų rezultatai
VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Pirmieji Lietuvos olimpiečių startai 2020 metų Žaidynėse Tokijuje suglumino. Panašu, kad pagrindinė Lietuvos viltis užkariauti medalį — plaukikas Danas Rapšis, neteisingai apskaičiavo savo jėgas, gimnastas Robertas Tvorogalas padarė klaidą ant vieno savo firminių prietaisų, o dviratininkas Evaldas Šiškevičius nepasiekė finišo.
Pirmasis Rapšio startas vyko 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijoje. Savo pusfinalyje Danas iš pradžių ėjo tiesiog ugnimi, įpusėjus distancijai net viršydamas pasaulio rekordą, tačiau paskutinius 150 metrų lietuvis pralenkė tiek, kad jį aplenkė šeši varžovai ir finiše jis liko tik 7-as. Rapšio laikas - 3: 46,32 buvo tik 13-as ir plaukikas nepateko į finalą.
Vitalina Bacaraškina iškovojo Tokijo olimpinių žaidynių aukso medalį  - Sputnik Lietuva, 1920, 25.07.2021
Rusijos rinktinė iškovojo pirmąjį olimpinių žaidynių Tokijuje aukso medalį
Du kiti Lietuvos plaukikai Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis šeštadienį išlaikė kvalifikaciją 100 metrų plaukimu krūtine. Šidlauskui pavyko patekti į pusfinalį su 13-u laiku, Titenis parodė tik 36-ą rezultatą.
Daugiakovėje varžėsi pirmaujantis Lietuvos gimnastas Robertas Tvorogalas. Atraminiuose šuoliuose jis užėmė 18 vietą (13,666 taškų), ant lygiagrečių (14,500) jis liko 32-as, tačiau mėgstamiausiame prietaise — ant skersinio— jam nepasisekė ir jis skaudžiai nukrito. Atitinkamai rezultatas nebuvo aukštas (12,766) ir tik 57 vieta.
Už programą laisvuose šiuoliuose Robertas gavo 13,633 taškus ir 41 vietą, paskutinės viltys parodyti gerus rezultatus žlugo po pratimo ant arklio — 12,100 (66-tas). Lietuvos gimnastas užbaigė programą pasirodymu ant žiedų, kur jam taip pat nepavyko parodyti maksimumo — 13 300 (48-tas). Iš viso Tvorogalas surinko 80,232 taškus ir pasitenkino 46 vieta. Ankstesnėse Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Robertas daugiakovėje užėmė 42-ąją vietą, o geriausias tada buvo atraminis šuolis (15-as).
Šeštadienį pirmuoju iš Lietuvos olimpiečių atidarė Evaldas Šiškevičius. 234 kilometrų grupinėse plento dviračių lenktynėse Lietuvos lenktynininkas nesusidorojo su karščiu ir neįveikė net pusės distancijos, pasitraukęs 91-ame kilometre. Po tokio pražūtingo pasirodymo Evaldas pažymėjo, kad nori greičiau pamiršti visą šį košmarą Tokijuje. O lenktynių nugalėtoju tapo ekvadorietis Ričardas Karapasas, iškovojęs antrąjį aukso medalį savo šalies olimpinėje istorijoje.