Trečias Lietuvos medalis Tokijaus paralimpinėse žaidynėse: golbolo rinktinė pelnė bronzą

© Photo : Paralympics.lt / Vilhelmantas_SereikaLietuvos golbolo rinktinė Tokijuje
Lietuvos golbolo rinktinė Tokijuje - Sputnik Lietuva, 1920, 03.09.2021
Prieš penkerius metus lietuviai ir amerikiečiai jau buvo susitikę Rio de Žaneire, ir tada Lietuvos rinktinė iškovojo auksą
VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos nacionalinė ekipa pirmą kartą iškovojo paralimpinių žaidynių bronzos medalius, skelbia Paralimpinio komiteto spaudos tarnyba.
Tokijaus paralimpinių žaidynių mažajame finale Valdo Gecevičiaus auklėtiniai nugalėjo Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinę komandą.
Valdo Gecevičiaus auklėtiniai mūšyje dėl bronzos medalių 10:7 (3:2) įveikė JAV rinktinę.
"Jei kas prieš turnyrą būtų paklausęs, ar tinka bronza, būčiau iškart pasiėmęs tą medalį. Tai — geras rezultatas. Aišku, palyginus su Rio de Žaneiru, čempionų titulą praradome, bet bronzą buvo tikrai labai sunku iškovoti. Daug komandų žaidžia golbolą, šis žaidimas labai populiarus", — po mačo sakė Gecevičius.
Lietuvos ir JAV golbolo komandos Tokijuje jau buvo susitikusios A grupės rungtynėse, kuriose lietuviai nesunkiai 13:3 susitvarkė su savo oponentų pasipriešinimu.
Sportininkus jau pasveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
"Ir... Trečias! Golbolo rinktinė iš Tokijo paralimpinių žaidynių Lietuvai atveža bronzą! Trečias medalis, trigubas džiaugsmas ir pasididžiavimo jausmas. Atkakliai kovojote, tikėjote savimi ir nepasidavėte. Ačiū Jums, vyrai", — Facebook parašė Nausėda.
Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas - Sputnik Lietuva, 1920, 27.08.2021
Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas iškovojo paralimpinių žaidynių bronzos medalį
Tokijaus žaidynių mažasis finalas sirgaliams priminė prieš penkerius metus vykusio Rio de Žaneiro finalo pakartojimą: Brazilijoje lietuviai ir amerikiečiai susitiko finale, o triumfavo mūsų šalies komanda — 14:8.
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė paralimpinių žaidynių bronzą iškovojo pirmą kartą. 2000 metais Sidnėjuje mūsų šalies komanda pelnė sidabrą, 2008 metais Pekine šį pasiekimą pakartojo, o 2016 metais Rio de Žaneire pirmą kartą įkopė į pačią viršūnę ir pasipuošė aukso medaliais.
Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis - Sputnik Lietuva, 1920, 28.08.2021