Nuotraukos

Greičiau už vėją: Vilniuje vyko tradicinis maratonas

Sputnik

Tradicinis maratonas vyko padedant Danske bankui. Šiais metais organizatoriai šiek tiek pakeitė maratono ir pusmaratonio žemėlapius. Tačiau tai nesutrukdė praėjusių metų čempionams patvirtinti savo titulus.

1 / 15
Vilniuje rugsėjo 8 dieną 16-ąjį kartą vyko kasmetinis Vilniaus maratonas. Konkursą organizavo "Danske Bank".
2 / 15
Šiemet maratone dalyvavo apie 12 tūkstančių žmonių iš Lietuvos ir užsienio.
3 / 15
Vilniaus maratone 2019 dalyvavo dalyviai iš daugiau nei 70 šalių.
4 / 15
Dalyviams buvo pasiūlytos septynios skirtingos distancijos: 42,195 kilometro, 21,098 kilometro, dešimties kilometrų, penkių kilometrų, dviejų kilometrų ar vieno kilometro moksleiviams, taip pat 200 metrų bėgimas jauniausiems dalyviams.

5 / 15
Maratone dalyvavo 1,1 tūkst. žmonių, o pusmaratonyje — beveik 2,5 tūkst.
6 / 15
Maratonui buvo skirtos penkios valandos ir trisdešimt minučių, o pusmaratoniui — trys valandos.
7 / 15
Pirmą kartą bėgikai buvo apdovanoti ne tik taurėmis, bet ir piniginiais prizais.
8 / 15
Šiemet dėmesys buvo atkreiptas ir į moksleivius — Lengvosios atletikos federacija numatė dvi vietas jauniems sportininkams.
9 / 15
Tradiciškai buvo organizuojamos varžybos vaikams nuo 2 iki 12 metų, kurie neužsiima profesionaliu sportu.
10 / 15
Be to, maratono metu buvo surengta vaikų žaidimų aikštelė.
11 / 15
Organizatoriai nepamiršo apie medicininę priežiūrą. Renginio metu net buvo suorganizuotas specialus masažo kambarys, kad būtų galima atpalaiduoti "įsitempusius" raumenis.
12 / 15
Tarp vyrų stipriausias tapo ukrainietis Bogdanas Semenovičius. 42,195 distanciją jis finišavo per 2 valandas 22 minutes 2 sekundes.
13 / 15
Moterų varžybose geriausiai pasirodė nugalėtojo žmona Natalija Semenovič: ji finišą pasiekė per 2 valandas 49 minutes 50 sekundžių, antrus metus iš eilės tapdama stipriausia Vilniuje.

14 / 15
"Rimi" pusmaratonio varžybas laimėjo atstovas iš Latvijos Dmitrijs Serjogins. Prieš metus jis tapo antruoju Lietuvos sostinėje, o dabar iškovojo pirmąją vietą su rezultatu 01.05,13. Dmitrijs praėjusių metų laiką pagerino daugiau nei trimis minutėmis ir užnugaryje paliko vėliau atbėgusius Remigijų Kančį (01.05,27) ir Igną Brasevičių (01.05,58).

15 / 15
Moterų pusmaratonio rungtyje geriausiai pasirodė bėgikė iš Lietuvos Loreta Kančytė (01.15,51), kuri prieš metus taip pat užėmė antrąją vietą.