Portugalai Europos čempionais tapo pirmą kartą istorijoje

© Sputnik / Григорий Сысоев / Pereiti į medijų bankąФутбол. Чемпионат Европы - 2016. Финал. Матч Португалия - Франция
Футбол. Чемпионат Европы - 2016. Финал. Матч Португалия - Франция - Sputnik Lietuva
Sekmadienį, liepos 10 dieną, Paryžius priemiestyje Sen Deni "Stade de Fance" stadione įvyko 2016 metų Europos futbolo čempionato finalas. Lemiamos EURO 2016 rungtynės pasibaigė Portugalijos rinktinės laimėjimu.

VILNIUS, liep 11 — Sputnik. Vakar, liepos 10 dieną, "Stade de France" stadione Portugalija 1:0 nugalėjo Prancūziją.

Mačas prasidėjo liūdnu Portugalijos komandai įvykiu. Pirmo kėlinio pradžioje portugalų lyderis Cristiano Ronaldo patyrė traumą. Futbolininkas iš visų jėgų bandė tęsti rungtynes, tačiau 25 minutę paprašė pakeisti jį.

Prisijungęs prie atsarginių žaidėjų ir trenerių, Ronaldo palaikė savo komandą. Einant mačui į pabaigą aistringai šaukė ir šalia trenerio patarinėjo komandai.

Vienintelio įvarčio autoriumi 109 minutę tapo Ederis, pasižymėjęs galingu tolimu smūgiu.

Nors didžiąją rungtynių dalį iniciatyva priklausė prancūzams, tačiau visus jų bandymus neutralizavo nepriekaištingai žaidęs portugalų vartininkas Rui Patricio.

Ederis, įmušęs įvartį, aikštėje pasirodė tik po keitimo, 79 minutę jis pakeitė Renato Sanchesą.

Nauji Europos futbolo čempionai!

EURO 2016 vyko Prancūzijoje. Čempionatas prasidėjo birželio 10 dieną, dalyvavo 24 komandos, sužaistas 51 žaidimas, įmušti 108 įvarčiai.