Policijos krepšinio rinktinė tapo Europos vicečempione

© Photo : Фото: PolicijaКоманда полиции
Команда полиции - Sputnik Lietuva
Europos policijos krepšinio čempionato finale lietuviai pralaimėjo Graikijai

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Europos policijos krepšinio čempionate jau šeštą kartą dalyvaujanti Lietuvos rinktinė finale nusileido Graikijai, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Lietuviai iškovojo sidabro medalius, pralaimėję Graikijai rezultatu 84:95.

Trečiąją vietą užėmė Prancūzija, rezultatu 50:49 įveikusi Belgiją.

Kaip papasakojo rinktinės treneris Mindaugas Kriščiokaitis, finalo pirmajame kėlinyje patyrusi Graikijos komanda pasinaudojo jaunosios Lietuvos komandos ginklu, greituoju puolimu.

Pirmajame kėlinyje po pramestų metimų ir net po pataikytų metimų, sekė greitos graikų atakos, kurios jiems atnešė net 28 taškus. Su jauduliu nesusitvarkę lietuvaičiai mėtė pro šalį iš patogių padėčių, arba klydo perdavinėdami kamuolius ir per kėlinį surinko tik 14 taškų.

Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino: į graikų atakas lietuviai atsakydavo savo puikiomis atakomis, be to  komandai pavyko atgaivinti puolimą (pelnyti 22 taškai). Deja, gynyboje nepavykdavo rasti priešnuodžių Graikijos puolimui, kurie per kėlinį įmėtė 26 taškus.

Po ilgosios pertraukos žaidimas vyko apylygiai, vyravo atviras atakuojantis krepšinis. Trečias kėlinys pasibaigė rezultatu 25-23 graikų naudai. Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos komandai pagaliau pavyko pristabdyti Graikijos komandos puolimą ir atkurti intrigą varžybose, bet patyrę graikai nesutriko, pataikė kelis tritaškius paskutinėmis atakos sekundėmis per gynėjų rankas ir išlaikė turėtą persvarą. Nors ketvirtąjį kėlinį Lietuva laimėjo 25-16, galutinis rezultatas — 95:84 graikų naudai.

Lietuvair Graikija jau daug metų kovoja tarpusavyje dėl čempiono vardo. 2005 metai Kipre Lietuvos rinktinė tapo Europos čempione, tuo tarpu kituose čempionatuose (2009 ir 2013-aisiais) triumfavo Graikija.