Rusijos rinktinė pralaimėjo kroatams sunkiausias rungtynes FIFA ketvirtfinalyje

© Sputnik / Александр Вильф / Pereiti į medijų bankąFutbolas. 2018 pasaulio čempionatas. Rusija - Kroatija
Futbolas. 2018 pasaulio čempionatas. Rusija - Kroatija - Sputnik Lietuva
Pagrindinis ir papildomas rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, žaidimo rezultatą nulėmė baudinių serija

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Sočio stadione "Fišt" Rusijos rinktinė pralaimėjo Kroatijos komandai Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje.

Sąskaitą atidarė Denisas Čeryševas, įmušdamas kamuolį 31-oje minutėje. 39 minutėje rezultatą išlygino Andrejus Kramarič. Po pagrindinio laiko švieslentė fiksavo lygiąsias – 1:1. 101 minutėje Domagojus Vida įmušė įvartį, rusas Mario Fernandez atsakė 115 minutėje. Rungtynių rezultatą nulėmė baudinių serija, rezultatu 3:4 laimėjo Kroatija.

Kroatija tapo vos antrąja komanda, kuriai dviejose pasaulio čempionato rungtynėse iš eilės pavyko laimėti baudinių seriją.

Футбол. ЧМ-2018. Матч Россия — Хорватия - Sputnik Lietuva
Futbolas. 2018 pasaulio čempionatas. Rusija - Kroatija

Rusijos rinktinės patekimas į ketvirtfinalį po žaidimo su ispanais aštuntfinalyje tapo istoriniu. TSRS komanda pasiekė pasaulio čempionato pusfinalį tik vieną kartą — 1966 metais Anglijoje.

Rungtynių Sočyje rezultatas pažeidė savotišką kroatų "tradiciją", kurie visada pralošdavo pasaulio čempionatų šeimininkams. 1998 metais pusfinalyje Kroatija pralaimėjo prancūzams, 2014 metais — grupių etape Brazilijoje.

© Sputnik / Алексей Филиппов / Pereiti į medijų bankąFutbolas. 2018 pasaulio čempionatas. Rusija - Kroatija

Išvakarėse paaiškėjo pirmos komandos, kurios pateko į pusfinalį. Tai Prancūzija ir Belgija, nugalėjusios Urugvajų ir Braziliją.

Tarp aukščiausio rango pareigūnų čempionate buvo Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, ministro pirmininko pavaduotojai Olga Golodets ir Vitalijus Mutko bei Kroatijos prezidentas Kolinda Grabar-Kitarovič.