Pasaulio jaunių čempionato bronza — Lietuvos krepšininkams

© Фото: musukrepsinis.ltМолодёжная сборная Литвы по баскетболу завоевала бронзу на ЧМ-2016
Молодёжная сборная Литвы по баскетболу завоевала бронзу на ЧМ-2016 - Sputnik Lietuva
Ispanijoje vykusiame pasaulio jaunių krepšinio čempionate lietuviai mažajame finale įveikė šeimininkus ir pasipuošė bronzos medaliais.

VILNIUS, liep 4 — Sputnik. Ispanijoje besibaigiančiame šešiolikos komandų pasaulio jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionate Lietuvos vaikinų rinktinė iškovojo trečią vietą, praneša BNS.

Mūšyje dėl bronzos sekmadienį jaunieji Lietuvos krepšininkai nepaliko vilčių Ispanijos ekipai 81:63 (23:8, 21:21, 22:10, 15:24). Pirmenybių šeimininkai liko ketvirtoje pozicijoje.

"Noriu pabrėžti komandinę dvasią ir žaidėjų ramybę. Smagu dirbti Lietuvos rinktinėje, nieko raginti nereikia. Darsyk noriu pabrėžti, kad mūsų jėga — komandoje", — po pergalės sakė Lietuvos U17 vaikinų vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė į naudingiausių čempionato žaidėjų penketuką išrinktas Arnas Velička (8 rezultatyvūs perdavimai, 6 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai), 14 – Ignas Sargiūnas, 12 – Lukas Kišūnas, po 9 – Lukas Uleckas ir Vitalijus Kozys (12 atkovotų kamuolių).

Aukso medalius nesunkiai iškovojo JAV krepšininkai, finale 96:56 (25:10, 25:10, 23:16, 23:20) sutriuškinę Turkijos septyniolikmečius.