Švilpimai ir varžovių panieka nesutrukdė Jefimovai pelnyti sidabro

© Sputnik / Александр Вильф / Pereiti į medijų bankąОлимпиада 2016. Плавание. Третий день
Олимпиада 2016. Плавание. Третий день - Sputnik Lietuva
Vėlyvą pirmadienio vakarą olimpiniame Rio baseine į viršų buvo pakelta Rusijos vėliava — plaukimo žvaigždė Jefimova iškovojo sidabrą.

VILNIUS, rugp 9 — Sputnik. Rusijos plaukikė Julija Jefimova iškovojo Rio de Žaneiro sidabrą, praneša RIA Novosti.

Rusijos sportininkė rungtyje 100 metrų krūtine finale pasiekė antrą rezultatą, įsiterpusi tarp dviejų ją JAV plaukikių — Lilly King ir Katie Meili.

Видео опубликовано Yuliya Efimova (@pryanya93) Июл 26 2016 в 8:10 PDT

Jefimovos sidabras tapo dešimtuoju Rusijos komandos medaliu bendroje Žaidynių įskaitoje.

Minios nušvilpimas ir varžovių panieka

Moterų 100 metrų krūtine finalas buvo kupinas aistrų, tačiau Rusijos plaukikė su priešiškumu susidūrė dar iki finalo. Jos pagrindinė varžovė — Lilly King, kuri pelnė auksą, apkaltino Jefimovą nesąžiningumu, primindama 2013 metų skandalą, kai rusė buvo diskvalifikuota 16 mėnesių dėl dopingo vartojimo.

Amerikietės pasipiktinimą sukėlė tai, kad po pergalės pusfinalyje Jefimova į viršų iškėlė pirštą ir pamojavo juo.

"Tu buvai sučiupta vartojant dopingą ir dabar mojuoji pirštu, tarsi būtum numeris vienas. Aš nesu tokių dalykų gerbėja", — pareiškė Lilly King.

Vėlyvą pirmadienio vakarą olimpiniame Rio baseine pasirodžius Jefimovai žiūrovai ją pasitiko kurtinančiu švilpimu. Tačiau tribūnų reakcija nepalaužė sportininkės, kuriai jau po keliolikos minučių ant kaklo buvo kabinamas medalis.

Amerikietės, kurios pakilo ant nugalėtojų pjedestalo, atsisakė sveikinti rusę laimėjus sidabro medalį. Tačiau vėliau Lilly King atsiprašė Jefimovos, bet padarė tai per žurnalistus.

"Jei Jefimova norėjo, kad ją pasveikintų, tai atsiprašau jos. Ji parodė puikų rezultatą, bet tuo momentu labiau norėjosi pasveikinti Meili (bronzos medalio nugalėtoja — Sputnik)", — pasakė ji interviu metu.

Siaubingos trys savaitės

Jefimova vos pasiekusi finišą ir išlipusi iš baseino, pratrūko ašaromis.

"Neabejotinai šis medalis daug vertingesnis nei ankstesnieji. Aš išvis neatsimenu, kada paskutinį kartą normaliai miegojau. Paskutinės trys savaitės buvo ypač siaubingos. Išvis nesuprantu net kaip pasiekiau finišą", — prisipažino rusė.

Jefimova į Olimpiadą pateko paskutinę akimirką. Likus kelioms dienoms iki Žaidnynių starto CAS nusprendė, kad naikina IOC sprendimą dėl draudimo sportininkams dalyvauti Olimpiadoje, jei jie buvo pagauti vartoję dopingą.

Finalas labiausiai nepasisekė Rūtai Meilutytei — Londono olimpinei čempionei nepavyko net priartėti prie apdovanojimų pakylos ir ji liko vos septinta.