Olimpinė savaitė: lietuvių pasirodymai

© Sputnik / Константин Чалабов / Pereiti į medijų bankąОлимпиада 2016. Спортивная гимнастика. Мужчины. Командное многоборье
Олимпиада 2016. Спортивная гимнастика. Мужчины. Командное многоборье - Sputnik Lietuva
Nors mūsų Olimpinė rinktinė kol kas be medalių — geriausi šalies sportininkai kiekvieną dieną garbingai atstovauja Lietuvai ir siekia rekordų.

VILNIUS, rugp 11 — Sputnik. Sputnik siūlo apžvelgti Olimpinių žaidynių pirmosios savaitės rezultatus.

Olimpiniai startai prasidėjo rugpjūčio 6-ąją.

Pirma olimpinė diena

Pirmasis Rio de Ženeiro olimpinėse žaidynėse startavo šios sporto šakos atstovas — jauniausias olimpinės komandos narys, irkluotojas Armandas Kelmelis.

Irkluotojai pateisino trenerių lūkesčius.

Vienvietę valtį irkluojanti Lina Šaltytė kvalifikacijoje finišavo trečia ir pateko į ketvirtfinalį.

Moterų (Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė) ir vyrų (Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonius) dvivietės savo plaukimuose finišavo pirmos ir pateko į pusfinalius.

© Фото: Lietuvos tautinis olimpinis komitetasDvivietę valtį irkluotojančios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė
Литовские гребчихи Milda Valciukaite и Donata Vištartaitė на Олимпийских играх - Sputnik Lietuva
Dvivietę valtį irkluotojančios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė

Keturvietės irkluotojai — Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionius, Martynas Džiaugius ir Dovydas Nemeravičius, kaip ir Kelmelis, turėjo galimybę patekti į finalą sėkmingai finišavus paguodos plaukime.

Dviračių plento 237,5 kilometrų grupinėse lenktynėse startavo Ignatas Konovalovas ir Ramūnas Navardauskas.

Iš viso vyrų plento lenktynėse startavo 144 atletai iš 63 šalių. 79 jų nefinišavo ir 2 neįvykdė laiko limito. Ramūnas Navardauskas finišo liniją kirto 35-as, o Ignatas Konovalovas viršijo laiko limitą.

Pirmajam Lietuvos tenisininkui, iškovojusiam kelialapį į olimpines žaidynes — Ričardui Berankiui teko pripažinti australo Johno Millmano pranašumą ir baigti pasirodymą žaidynėse.

Gimnastas daugiakovininkas Robertas Tvorogalas jau pirmoje rungtyje patyrė traumą, tačiau tai nesutrukdė garbingai iki galo kovoti ir dalyvauti visose rungtyse. Bendroje įskaitoje gimnastas užėmė 42-ąja vietą ir pasirodymą žaidynėse baigė.

Olimpiniame baseine varžėsi žaidynėse debiutavęs Andrius Šidlauskas ir jau trečiose žaidynėse dalyvaujantis Giedrius Titenis.

Atrankos plaukimuose startavo 46 sportininkai. Šidlauskas 100 metrų krūtine rezultatas atrankoje — 23-ias.

Titenio rezultatas atrankoje buvo 12-as ir olimpietis pateko į pusfinalį. Nors pusfinalyje plaukikui pavyko pasiekti geresnį rezultatą, prasiskinti kelio į finalą nepavyko.

Antra olimpinė diena

Boksininkas Eimantas Stanionis į ringą žengė užtikrintai ir laimėjo visus tris raundus prieš varžovą iš Kinijos Wei Liu.

Su iššūkiais kalvotoje dviračių plento trasoje sėkmingai susitvarkė dviratininkė Daiva Tušlaitė. 136,9 kilometrų trasoje, kurioje iš viso startavo 68 sportininkės, olimpietė finišavo 34-a.

Plaukikė Rūta Meilutytė vakare nepagailėjo jėgų ir pateko į finalą.

Pirmoje rungtyje (100 metrų nugara) startavęs Danas Rapšys savo plaukime buvo 4-as, o bendroje įskaitoje — 24-as.

Varžybas B grupėje pirmąjį mačą šalies rinktinė žaidė su Brazilijos komanda. Rezultatu 82:76 laimėjo Lietuvos rinktinė.

Trečia olimpinė diena

Trečiąją olimpinių žaidynių dieną paguodos plaukime varžėsi keturvietės įgula – Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius. Lietuviai finišavo treti,o į pagrindinį finalą pateklo dvi greičiausios.

Vienvietę irkluojantis Armandas Kelmelis paguodos plaukime aplenkė 4 varžovus, finišavo pirmas ir pateko į ketvirtfinalį.

Rs:X burlente lenktyniavo Juozas Bernotas, o "Laser Radial" klasės jachta varžėsi Lietuvos delegacijos vėliavnešė Gintarė Scheidt. Po pirmos varžybų dienos abu lietuviai užima 21-ąją vietą.

Ketvirta olimpinė diena

Finale startavusi Rūta Meilutytė finišavo septinta. Aukso medalį olimpiniame baseine iškovojo amerikietė Lilly King, sidabrą iškovojo Julija Jefimova (Rusija), bronzą — amerikietė Katre Meili.

Ketvirtosios olimpinių žaidynių dienos rytą Rio de Žaneire startavo vienvietes valtis irkluotojantys Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė, dvivietę irkluotojančios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bei Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis.

Iki finalų atsiyrė moterų ir vyrų dvivietės.

Abu vienvietes irkluojantys sportininkai, Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė, ketvirtfinaliuose finišavo penkti, į pusfinalius pateko 1-3 plaukime užėmę sportininkai.

Ketvirtoji žaidynių diena buvo palanki vyrų krepšinio rinktinei — lietuviai rezultatu 89:80 įveikė Nigeriją ir tapo šešių ekipų B grupės lydere.

Penkta olimpinė diena

Gintarė Scheidt grįžo ten, kur ir turėtų būti pagal savo meistriškumą. Pekino olimpinė vicečempionė po antrosios "Laser Radial" jachtų klasės varžybų dienos atsidūrė tarp lyderių.

Po to, kai pirmame plaukime 33 metų lietuvė pažeidė starto taisyklę ir buvo nublokšta į paskutinę vietą, antrame etape ji iškovojo pergalę, o antradienį dukart finišo aštunta ir, nubraukus prasčiausią rezultatą, su 17 taškų užimą septintąją vietą.

Šešta olimpinė diena

Olimpinės rinktinės vėliavnešė Gintarė Scheidt toliau žengia lyderių gretose. Penktame "Laser Redail" jachtų klasės plaukime buriuotoja finišavo 12-a, o šeštame plaukime, kuris taip pat dėl nepalankių oro sąlygų buvo atidėtas kelioms valandoms, buvo 5-a.

Sportininkės sąskaitoje — 34 taškai, ji užima 6 vietą bendroje įskaitoje. Iki medalių plaukimo buriuotojos varžysis dar keturiuose etapuose.

© Фото: Lietuvos tautinis olimpinis komitetasBoksininkas Evaldas Petrauskas
Литовский боксер Эвальдас Петраускас на Олимпийских играх в Рио - Sputnik Lietuva
Boksininkas Evaldas Petrauskas

Danas Rapšys olimpinėse žaidynėse varžėsi antrą kartą. Plaukikas rungtyje 200 metrų nugara užėmė 21 vietą.

Apmaudžiai baigėsi pirmoji Evaldo Petrausko kova. Atkakliai prieš indą Manojų Kumarą kovojusį ir net priešininką parklupdžiusį boksininką nuvylė kovos baigtis.

"Tiek laiko įdėta, tiek darbo ruošiantis olimpinėms žaidynėms. Ir pirma kova pralaimėta. Žiauriai apmaudu", — krimtosi atletas.