Ir dar viena bronza į mūsų taupyklę

© Фото: Lietuvos tautinis olimpinis komitetasНа Олимпиаде в Рио литовские гребцы Ричардас Некрошюс и Андрей Олийник
На Олимпиаде в Рио литовские гребцы Ричардас Некрошюс и Андрей Олийник - Sputnik Lietuva
Dvivietę baidarę irklavę 30-mečiai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas XXXI vasaros olimpinėse žaidynėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose iškovojo bronzos medalius.

VILNIUS, rugp 18 — Sputnik. Olimpinių žaidynių debiutantai parodė raumenis ne tik pusfinalyje, bet ir finale, atnešę dar vieną medalį Lietuvai.

Lietuviai distanciją įveikė per 32,382 sekundžių.

Didžiausią karjeros laimėjimą pasiekę Lankas su Ramanausku nuo antrą vietą užėmusių britų Liamo Heatho ir Jono Schofieldo atsiliko vos 0,014 sekundžių.

Гребчихи из Литвы Доната Виштартайте и Милда Валчюкайте - Sputnik Lietuva
Ko verti mūsų olimpiečiai

Čempionais tapo ispanai Saulas Craviotto ir Cristianas Toro (32,075 sekundžių).

Ramanauskui medalis — nuostabi dovana gimtadienio proga, būtent šią dieną sportininkui sukako 31-eri.

Sportininkai visus pribloškė atrankos plaukime. Lankas ir Ramanauskas distanciją nuplaukė per 31,755 sekundžių. Už lietuvių liko dvi labai pajėgios įgulos — serbai Nebojsa Grujičius ir Marko Novakovičius bei prancūzai Sebastienas Jouve ir Maximas Beaumontas.

Tai ketvirtasis Lietuvos komandos medalis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse – lietuvių sąskaitoje dabar 1 sidabro ir trys bronzos apdovanojimai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvai bronzinę pergalę iškovojusius irkluotojus Aurimą Lanką ir Edviną Ramanauską.

"Olimpinis medalis, į kurį sudėjote visas savo jėgas, tapo didele garbe ir džiaugsmu, įkvepiančiu Jūsų ir mūsų vilčių išsipildymu. Jūsų dėka mes ir visas pasaulis išdidžiai tariame Lietuvos vardą", — rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė irkluotojams padėkojo už ryžto ir stiprios valios pavyzdį ir palinkėjo dar daug skambių ateities pergalių, kurios pakylėtų žmonių širdis, vienytų ir stiprintų mūsų šalį.

Prie sveikinimų taip pat prisidėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

​Lankas ir Ramanauskas 2014 ir 2015 metais iškovojo Europos čempionato bronzos medalius. Šių metų Europos čempionate jie buvo devinti dėl labai prasto starto A finale.

Ričardas Nekriošius ir Andrej Olijnik 1000 metrų A finale finišavo 5 pozicijoje.

Lietuviai finale nuotolyje sugaišo 3 minutes 14,748 sekundės ir nuo bronzą iškovojusių australų atsiliko 2,155 sekundės.