Saldi pergalė: Lietuvos rinktinė patiesė Norvegijos rankininkus

© ФотобанкСпортивная сетка
Спортивная сетка - Sputnik Lietuva
Patyrę nesėkmę atrankos į 2018-ųjų metų Europos čempionatą starte, Lietuvos rankininkai namuose įveikė rungtinių favorite laikomą Norvegijos komandą.

VILNIUS, lapkr 7 — Sputnik. Tikra sensacija sekmdienio vakarą užfiksuota Vilniaus "Siemens" arenoje, kur Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 32:29 (15:16) įveikė Norvegiją – šiuo metu vieną stipriausių rankinio rinktinių pasaulyje, praneša BNS.

Šių metų Europos čempionate norvegai užėmė ketvirtą vietą, ir buvo laikomi tvirtais rungtynių Vilniuje favoritais.

Гандбольные мяч и ворота - Sputnik Lietuva
Lietuvos rankininkai stoja į kovą Europos čempionato atrankos varžybose

Susitikimo pradžioje solidžiau žaidė norvegai (3:6), tačiau kiekybinę persvarą išnaudoję lietuviai spurtavo ir išsiveržė į priekį (13:10).

Įspūdingai pasižymėjo vartininkas Giedrius Morkūnas, per visą aikštę įmetęs kamuolį į tuščius norvegų vartus.

Pirmo kėlinio pabaigoje norvegai susigrąžino iniciatyvą ir vėl atsidūrė priekyje (15:16). Antrajame kėlinyje užvirė atkakli kova, tačiau pusę kėlinio norvegai buvo žingsniu priekyje.

Galiausiai lietuviai persvėrė rezultatą, o patikimas vartininko Morkūno žaidimas leido pranašumą padidinti iki keturių įvarčių (29:25). Lietuviai per maždaug 9 minutes praleido vos du įvarčius, nors dalį laiko žaidė mažumoje.

Norvegai pelnė tris įvarčius be atsako, tačiau lemiamu momentu neklydo nei geriausiu žaidėju lietuvių gretose pripažintas Morkūnas, nei atakas užbaiginėję aikštės žaidėjai — 32:29.

Savukynas: norvegai dabar pasaulio elite

Buvęs Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas prieš šias rungtynes liaupsino Norvegijos rinktinę:

"Norvegijos vyrų rankinis išgyvena didelį pakilimą po 2016 metų Europos čempionato, kuriame šios šalies rinktinė pasiekė visų laikų aukščiausią rezultatą ir užėmę 4 vietą. Jie aplenkė daugelio pripažintų rankinio šalių rinktines.

Ilgą laiką buvę savo šalies moterų rankinio rinktinės šešėlyje ir negalėję pasigirti aukštesniais pasiekimais, norvegų vyrai šiuo metu yra ne tik laikomi vienais iš favoritų atrankos grupės varžybose, bet yra ir tarp pretendentų į medalius aukščiausio lygio turnyruose. Šiuo metu su Norvegijos rankinio rinktine skaitosi visi rankinio pasaulio grandai", – kalbėjo treneris.

"Jeigu norvegų treneriai gali rinktis, kas atstovaus rinktinei iš kelių kandidatų į kiekvieną poziciją, tai mūsų šalies rinktinės treneriai susiduria su didelėmis problemomis surenkant, o ne atsirenkant žaidėjus į komandą".

Lietuvos ir Norvegijos rankininkų keliai iki šiol buvo susikirtę dukart — 2012 ir 2013 metais. Namuose lietuviai pralaimėjo 21:28, o išvykoje — 29:34.

Pirmajame atrankos į 2018 metų Europos čempionatą ture lietuviai išvykoje 20:37 (7:21) nepasipriešino pasaulio čempionams prancūzams, o norvegai namuose 35:26 (20:14) nugalėjo belgus.

Į finalinį žemyno pirmenybių etapą pateks dvi pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės ir viena geriausia trečią vietą užėmusi komanda.