Pasaulio plaukimo čempionate Simonas Bilis iškovojo bronzą

© Sputnik / Виталий Белоусов / Pereiti į medijų bankąПятиборье. Международный турнир "Кубок Кремля". Мужчины
Пятиборье. Международный турнир Кубок Кремля. Мужчины - Sputnik Lietuva
Prenumeruokite
НовостиTelegram
Plaukikas Simonas Bilis, prieš kelias dienas pegerinęs Lietuvos rekorda, iškovojo bronzą Pasaulio plaukimo čempionate. Šalies vadovai pasveikino prizininką ir palinkėjo savo pavyzdžiu skatinti kitus siekti laimėjimų plaukime.

VILNIUS, gruod 10 — Sputnik. 23 metų Simonas Bilis laimėjo pirmąjį aukščiausio lygio apdovanojimą per savo karjerą — pasaulio plaukimo pirmenybėse 25 metrų baseine Vindsore (Kanada) lietuvis užėmė trečiąją vietą 50 metrų laisvuoju stiliumi finale, pranešė BNS.

Iš Panevėžio kilęs, Šiaurės Karolinos universitete studijuojantis lietuvis penktadienį distanciją įveikė per 21,23 sekundžių.

Sveikinimai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino bronzos medalį iškovojusį Simoną Bilį.

Pasak prezidentės, svariais laimėjimais, talentu ir atkaklumu sportininkas kuria garbingą Lietuvos plaukimo istoriją ir garsina šalies vardą pasaulyje. Prezidentė Biliui palinkėjo, kad ir toliau varžybose lydėtų sėkmė, o rezultatai pranoktų visus lūkesčius.

"Įveikęs daug stiprių plaukikų iš viso pasaulio ir užlipęs ant prizininkų pakylos, jūs nusipelnote kuo didžiausios pagarbos ir padėkos už tai, kad garsinate mūsų šalį. Nuoširdžiai sveikinu su sėkmingu finišu ir puikiu rezultatu pasaulio pirmenybėse. Kartu su visais Lietuvos sporto aistruoliais džiaugiuosi jūsų iškovotu medaliu", — sveikindamas sportininką sakė laikinasis premjeras Algirdas Butkevičius.

Facebook vartotojai, sveikindami Bilį, vadina plaukiką ne kaip kitaip kaip "didvyris" ir "šaunuolis".

Auksą iškovojo Nyderlandų plaukikas Jesse Putsas (21,10 sekundžių), o sidabras atiteko rungties favoritui rusui Vladimirui Morozovui (21,14 sekundžių), kuris buvo greičiausias pusfinalyje.

Atrankos varžybose ketvirtadienį Bilis pagerino net 22 metus gyvavusį Raimondo Mažuolio rekordą, kai 50 metrų laisvuoju stiliumi įveikė per 21,43 sekundžių. Pusfinalyje Bilis dar kartą pagerino šalies rekordą (21,15 sekundžių) ir antru rezultatu pateko į finalą.

Lietuva turi ne tik Rūtą Meilutytę

Iš 12 iki šiol vykusių pasaulio čempionatų trumpajame baseine mūsų šalis buvo laimėjusi 3 aukso ir 2 sidabro medalius. Visus medalius buvo iškovojusi Rūta Meilutytė, kuri čempionate Kanadoje nesivaržo.

2016 metų čempionate startuoja gausiausia Lietuvos plaukikų komanda per visą istoriją — 8 plaukikai.

Penktadienį taip pat plaukė ir Mindaugas Sadauskas. Jis 50 metrų peteliške rungties pusfinalyje pagerino Lietuvos rekordą, nuotolį įveikęs per 22,87 sekundžių. Sadauskas užėmė 11 vietą ir į finalą nepateko.