Paskutinė ataka Maskvoje lietuvėms nepavyko

© Sputnik / Алексей Филиппов / Pereiti į medijų bankąБаскетбол. Женщины. Отборочный матч ЧЕ-2019. Россия – Литва
Баскетбол. Женщины. Отборочный матч ЧЕ-2019. Россия – Литва - Sputnik Lietuva
Trečiadienį, lapkričio 15 dieną, Lietuvos moterų rinktinė patyrė eilinį pralaimėjimą oficialiose rungtynėse, nusileidusi 2019 metų Europos čempionato kvalifikacijoje rusėms

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Primename, kad Lietuvos krepšininkės nesėkmingai pradėjo atranką į "Eurobasket-2019", pralaimėję praėjusį šeštadienį namuose Vengrijos rinktinei (70:73). Šiuo pralaimėjimu lietuvės pratęsė savo prakaimėjimų seriją FIBA turnyruose iki aštuonių rungtynių ir todėl atvyko į Maskvą su dideliu noru jį pagaliau nutraukti.

Миндаугас Кузминскас - Sputnik Lietuva
Porzingis apie Kuzminsko išėjimą "Sėkmės, broliuk!"

Ir rungtynių pradžia patvirtino komandos iš Baltijos šalies ketinimų rimtumą: iki pirmojo ketvirčio vidurio šeimininkės tesurinko du taškus, o svečiai — net aštuonis. Skyrę daugiau dėmesio įžaidimui gynyboje, rusės sugebėjo iki kėlinio pabaigos sumažinti skirtumą iki "-2".

Antrame kėlinyje Rusijos rinktinės buvo jau neatpažinti: pilnu pajėgumu jos pradėjo atakuoti,  ypač išsiskyrė Zhosselina Maiga. Rusės padarė įspūdingą proveržį ir į ilgąją pertrauką jos išėjo su ryškia persvara — 36:27.

Trečiąjį ketvirtį vienu metu Rusijos nacionalinės rinktinės pranašumas tapo net dviženkliu, tačiau lietuvės nepasidavė ir pamažu pradėjo mažinti atotrūkį. Per paskutines 10 minučių jos nusileido tik keturiais taškais.

Баскетбол. Чемпионат Европы. Матч Македония - Литва - 67 : 65, архивное фото - Sputnik Lietuva
Lietuva svarsto, kaip iššaugoti jaunus krepšininkus namuose

Atkaklus žaidimas tęsėsi: į rezultatyvią vienos komandos ataką antra atsakė beveik iš karto. Tačiau pačioje pabaigoje rusės užbuksavo, leido varžovėms iš eilės surinkti aštuonis taškus ir jau pačios atsidūrė autsaiderių pusėje. Lietuvos nacionalinėje komandoje, visų pirma, išsiskyrė Kamilė Nacickaitė ir Gintarė Petronytė.

Likus dviems su puse minučių iki finalinės sirenos Lietuvos rinktinė pirmavo —  59:62. Prasidėjo įtamptas žaidimas, kol pagaliau, likus mažiau nei minutei iki galo Maigai vis gi pavyko po skydu užbaigti ataką antru tempu — 61:62.

Tuo metu lietuvių vadovas Mantas Šernius pasiėmė pertraukėlę, po kurios jo auklėtinės atakavo, tačiau nesėkmingai: sutrukdė Marijos Čerepanovos blokas, o atsakydama vis ta pati Maiga pataikė į žiedą iš vidurinio atstumo,  Rusija vėl priekyje — 63:62.

Žaisti liko dar 31 sekundę ir jos įtalpino net kelis dramatiškus įvykius. Lietuvėms nepasisekė ataka (rusės vėl puikiai sužaidė gynyboje, uždengę metimą). Svečiams iš karto teko pažeisti taisykles, o Čerepanova nepataikė abiejų baudų ir praleido galimybę padidinti savo pranašumą.

Lietuvos rinktinė pradėjo paskutinę ataką, rusės pažeidė taisykles ir Santa Okockytė, likus 2,7 sekundžių iki sirenos stoja mesti lemiamų baudų. Jos galėjo lemti susitikimo rezultatą Lietuvos komandos naudai, tačiau nelėmė — abu bandymai buvo nesėkmingi.

© Photo : Российская Федерация Баскетбола (РФБ)Lietuvos krepšinio rinktinė prieš Rusijos nacionalinę komandą
Lietuvos krepšinio rinktinė prieš Rusijos nacionalinę komandą

Taigi, Rusijos rinktinė iškovojo antrąją pergalę Europos čempionato 2019 kvalifikacijoje ir kartu su vengrėmis yra turnyrinės lentelės C grupės viršuje. Tieisoginį kelialapį į čempionatą gaus kiekvienos iš aštuonių atrankos grupių nugalėtoja, o taip pat šešios geriausios komandos, užėmusios antrąsias vietas. Kaip matome, kol kas lietuvaitėms nepasiekiamas net antras variantas.