Sostinė apdovanojo geriausius sportininkus

Už įrengtą naują bokso salę, už metų proveržį sporte ir kitus reikšmingus pasiekimus pasveikinti olimpinių ir neolimpinių sporto šakų neįgalieji, jauniai bei sporto karjerą jau baigę sportininkai bei jų treneriai

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik.  Sostinėje apdovanoti geriausi praėjusių metų Vilniaus sportininkai, praneša miesto savivalbybė.

12 nominacijų nugalėtojams įteiktos dizainerės Erikos Šiaulytės sukurtos statulėlės — sidabru puoštas "Vilniaus vilkas".

Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė "Karališkasis bokso klubas", savo iniciatyva įrengęs naują bokso salę vaikams Karoliniškėse. Naujose patalpose buvo įrengta beveik 400 kv. m. dydžio bokso salė, ventiliacija, rūbinės ir dušai. Šioje salėje bus rengiamos ne tik varžybas, bet ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklos.

Крылья для торможения - Sputnik Lietuva
Lietuvos piloto salto "Dakare-2018"

Metų proveržio apdovanojimas atiteko 20-metei Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narei Viktorijai Michnovič. Viktorija tapo pasaulio čempione, be to, iškovojo ir du bronzos medalius.

Sportiškiausia mokykla tapo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2017 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.

Metų sporto renginys — šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalinis etapas. Surengti aukščiausio rango varžybas laiko buvo labai mažai, nes tik sausio mėnesį paaiškėjo, kad Druskininkai negalės priimti tokių varžybų. Tad ilgąjį Joninių savaitgalį Vingio parke vilniečiai galėjo iš arti pamatyti, kaip vyksta varžybos, kuriose lietuviai pastaraisiais metais džiugina solidžiomis pergalėmis.

Metų sporto veteranas — Karolis Nutautas, vilnietis buvęs irklavimo treneris, vyresnių nei 75 metų amžiaus grupėje vienviečių valčių klasėje tapo pasaulio meistrų žaidynių, vykusių Naujojoje Zelandijoje, čempionu, o dvivietėje kartu su australu iškovojo bronzos medalius.

Metų trenere išrinkta Tatjana Krasauskienė, Europos bei Lietuvos šuolių į aukštį čempionės ir rekordininkės Airinės Palšytės trenerė.

Metų komanda išrinkta vyrų krepšinio komanda "Lietuvos rytas".

Metų sportininkas su negalia — Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė. Vilniaus "Šaltinio" golbolo — aklųjų riedulio — komandos narys Justas Pažarauskas tapo Europos golbolo čempionu, rezultatyviausiu čempionato žaidėju pelniusiu net 32 įvarčius.

Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas — kiokušin karatė pasaulio čempionas Edgard Sečinski.

Metų sportininke išrinkta Airinė Palšytė — Lietuvos lengvaatletė, šuolio į aukštį rungtyje pasaulio jaunimo vicečempionė ir Europos čempionė, Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė. Metų sportininko titulas atiteko Justinui Kinderiui, šiuolaikinės penkiakovės sportininkui. Pernai vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį, o pasaulio čempionate užėmė 5-ąją vietą.

Metų sporto legenda — Adolfas Aleksiejūnas, bėgikas, olimpinis rekordininkas. Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje. Pernai Adolfui Aleksiejūnui sukako 80 metų.

© Photo : facebook / Vilniaus miesto savivaldybėGeriausi praėjusių metų Vilniaus sportininkai