Baigėsi ralis "Dakaras", visi lietuviai pasiekė finišą

© Photo : Dakar RallyДакар
Дакар - Sputnik Lietuva
Pasibaigė 40-asis ralis "Dakar"; buvo daug netikėtumų, dalyviai patyrė daug įspūdžių ir liko daug klausimų organizatoriams, tačiau lenktynės buvo sėkmingos, ypač lietuviams

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Šiais metais "Dakare" Lietuvai atstovavo kaip niekada daug atstovų: automobilių klasėje jai atstovavo net trys įgulos, o Balys Bardauskas dalyvavo moto-klasėje.

Visi jie turėjo įveikti 14 etapų, kurių bendras ilgis siekė 8 tūkstančių kilometrų Peru, Bolivijos ir Argentinos bekelėmis.

Geriausiai pasirodė Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Generalinėje klasifikacijoje jie pateko į aukštą 12-ą vietą, o tai šiuo metu laikomas geriausiu Lietuvos automobilių sporto rezultatu "Dakare".

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas galėjo tikėtis dar aukštesnės pozicijos (kartą buvo net 13-oje vietoje), jeigu nebūtų kilę techninių problemų, kurios atsirado antroje ralio dalyje. Pabaigoje jie vėl pakilo, prieš paskutiniame etape net pateko į top-10 (9 vieta). Bet ir galutinė 18 vieta taip pat yra geras rezultatas, turint omenyje, kad įgula pirmą kartą per pastaruosius trejus metus pasiekė finišą.

Trečioji įgula su Benediktu Vanagu ir lenku Sebastjanu Razvodovskiu ralio metu susidūrė su techninėmis problemomis. Gal tik kelis etapus jiems pavyko įveikti be nuotykių. Nepaisant to, jeigu po ketvirtojo etapo Vanagas buvo tik 52-oje vietoje, tai lenktynių pabaigoje jau sugebėjo pakilti į 30-ą.

Крылья для торможения - Sputnik Lietuva
Lietuvos piloto salto "Dakare-2018"

Nors jis nesugebėjo pasiekti savo 2015 metų geriausio rezultato, kai finišavo 24-as, bet kita vertus Vanagas visgi užbaigė reidą. To, pavyzdžiui, nesugebėjo padaryti daugiausiai titulų pelnęs, devynis kartus pasaulio čempionas Sebastenu Liobu. O Vanagui iš paskos seka dar vienas garsus lenktynininkas Sirilis Depre.

Lietuvių įgulos šiais metais pasirodė su Toyota Hilux.

"Dakaro-2018" nugalėtoju atomobilių klasėje tapo ispanas Karlosas Sainsas. Tai jau antra jo sėkmė karjeroje ir jis jos pasiekė su "Peugeot". Pirmą kartą Sainsas laimėjo "Dakarą" 2010 metais su "Volkswagen".

Išsipildė ir motociklininko Balsio Bardausko svajonė. Valdydamas KTM jis sugebėjo po devynerių metų įveikti "Dakarą" nuo starto iki finišo ir užėmė 81-ą vietą. Jeigu ne beveik 20 valandų bauda, jis būtų sugebėjęs atsidurti dešimčia pozicijų aukščiau. O laimėjo šioje klasėje austras Mattiasas Valkneris, jam tai pirmoji pergalė.

"Dakaro-2018" sunkumą įrodo tai, kad finišą pasiekė mažiau nei pusė dalyvių kiekvienoje klasėje. Ir turbūt dar ilgai visi prisimins skaudžius praeitų metų nugalėtojo Semo Sanderlendo (lyderiavo iki ketvirtojo etapo) ir prancūzo Adrieno Van Beverio (lyderiavo klasifikacijoje iki 10 etapo) kritimus. Abu lenktynininkai patyrė traumų, likus 1-3 kilometrams iki finišo.

Nukentėjo ir praeitų metų kvadrociklų klasės čempionas rusas Sergejus Karjakinas. Penktojo etapo metu varžybų favoritas pateko į avariją, susilaužė ranką ir paliko lenktynes anksčiau laiko. Nugalėtoju čia tapo čilietis Ignasio Kasale.

Pagaliau, sunkioji artilerija — sunkvežimiai. Jau kurį kartą savo pranašumą įrodė Rusijos "KAMAZ" (lenktynes antrus metus iš eilės ir trečią kartą karjeroje laimėjo Eduardas Nikolajevas). Nors likus dviem etapams iki finišo Nikolajevas pralenkė argentinietį Federiko Viljagrą su "Iveko" tik viena sekunde. Tačiau priepaskutiniame etape, kai trasa pasiekė jo gimtąją Argentiną, Viljagra paliko distanciją dėl techninių problemų.

Pirmajame "Dakaro" etape Vanago automobilis tiesiog sustojo >>

Bendrojoje įskaitoje antru tapo Sergejaus Vjazovičiaus "MAZ". Baltarusijos automobilių pramonės atstovas triumfavo "Dakare" pirmą kartą. Trečias finišavo dar vienas "KAMAZ" ir Rusijos atstovas Airatas Mardejevas, į ketvirtuką pateko ir kazachstanietis Artūras Ardavičius su "Iveko".