Rusijos ledo ritulio žaidėjai tapo olimpiniais čempionais

© Sputnik / Александр Вильф / Pereiti į medijų bankąRusijos ledo ritulio rinktinė tapo olimpiniais čempionais
Rusijos ledo ritulio rinktinė tapo olimpiniais čempionais - Sputnik Lietuva
Rusijos ledo ritulio žaidėjai nugalėjo vokiečius ir laimėjo olimpinių žaidynių auksą

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Rusijos ledo ritulio žaidėjai laimėjo olimpinį žaidynių auksą Pjongčange, nugalėję vokiečių komandą finalinių rungtynių pratęsimo metu, praneša RIA Novosti.

Susitikimas įvyko sekmadienį Gangninge. Jis baigėsi rezultatu 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0). Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis — 3: 3, nugalėtojas buvo atskleistas tik per papildomą laikotarpį.

Rusų komandoje įvarčius pelnė Viačeslavas Voinovas (20-ta minutė), Nikita Gusevas (54 ir 60) ir Kirilas Kaprizovas (70).

​Vokiečių komandoje įvarčius pelnė Feliksas Šiutcas (30), Dominikas Kagunas (54) ir Jonas Miulleris (57).

Sidabras atiteko Vokietijos rinktinei. Bronzos medalius Pjongčange iškovojo Kanados ledo ritulininkai, kurie mažajame finale pranoko Čekijos rinktinę (6:4).

Горнолыжный слалом, выполняет спуск литовский грнолыжник Андрей Друкаров - Sputnik Lietuva
Lietuvos vėliavą Žaidynių uždarymo ceremonijoje neš jauniausias komandos narys

Apdovanojimo ceremonijoje įkvėpti pergalės Rusijos ledo ritulio rinktinės žaidėjai kartu su savo gerbėjais tribūnose, nepaisydami draudimų, dainavo savo šalies himną, vietomis net užgoždami Olimpinių žaidynių himno skambėjimą.

Tai pirma Rusijos nacionalinės rinktinės pergalė olimpinėse žaidynėse: 1992 metais aukso medalius iškovojo tuometinė jungtinė komanda, o TSRS rinktinės aktyve yra septynios pergalės olimpinėse žaidynėse.

Vokietijos rinktinė olimpine vicečempione tapo pirmąjį kartą. Anksčiau jie du kartus buvo iškovoję bronzos apdovanojimus — 1932 ir 1976 metais.

Rusijos sportininkams šis auksas tapo antru Pjongčango žaidynėse.

Puolėjas Nikita Gusevas tapo geriausiu 2018 metų Olimpinių žaidynių puolėju. Turnyro geriausių snaiperių sąrašo pirmą eilutę rusai Ilja Kovalčuk ir Kaprizovas pasidalino su amerikiečiu Ryan Donato (po penkis įvarčius), Gusevas taip pat tapo geriausiu rungtynių dalyviu turnyre.