Prancūzijos rinktinė tapo 2018 pasaulio futbolo čempionato nugalėtoja

© Sputnik / Григорий Сысоев / Pereiti į medijų bankąPasaulio futbolo čempionato finalas
Pasaulio futbolo čempionato finalas - Sputnik Lietuva
Pasaulio čempionato finale Maskvos Lužnikų stadione prancūzai 4:2 nugalėjo Kroatiją; pirmą kartą Pasaulio čempionų titulą jie laimėjo 1998 metais

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Prancūzijos rinktinė nugalėjo Kroatijos komandą ir tapo pasaulio čempione. Prancūzijos futbolininkams tai yra antra pergalė pasaulio čempionate.

Sąskaitą 18 minutę atidarė kroatas Mario Mandžukičius įvarčiu į savus vartus. Tačiau jau po dešimt minučių Ivanas Perišičius išlygino rezultatą. Pirmojo kėlinio pabaigoje prancūzų futbolininkas Antoine Grismannas realizavo baudinį.

© Sputnik / Александр ВильфPasaulio futbolo čempionato finalas. Prancūzija - Kroatija
Футбол. ЧМ-2018. Финал. Матч Франция - Хорватия - Sputnik Lietuva
Pasaulio futbolo čempionato finalas. Prancūzija - Kroatija

Antrame kėlinyje prancūzų futbolininkai Paulas Pogba ir Kilian Mbappa padidino atotrūkį nuo Kroatijos rinktinės. 69-tą minutę Mandžukičius įmušė savo antrą įvartį finaliniame žaidime. Žaidimas baigėsi Prancūzijos nacionalinės komandos laimėjimu 4:2.

Žaidimą stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Makronas, Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič ir FIFA prezidentas Gianni Infantino.

© Sputnik / Алексей ФилипповPasaulio futbolo čempionato finalas. Prancūzija - Kroatija

Prancūzija prisijungė prie elitinio klubo ir antrą kartą istorijoje laimėjo pasaulio čempionatą. Praėjus 20 metams Prancūzija sugebėjo pakartoti savo sėkmę. 2006 metų finale prancūzų komanda pralošė Italijos komandai. Kroatijos futbolininkams pasaulio čempionatas Rusijoje tapo geriausiu istorijoje, 1998 metais jie pirmą kartą laimėjo bronzą. Trečią vietą užėmė Belgijos futbolininkai.

© Sputnik / Владимир ПесняPasaulio futbolo čempionato finalas. Prancūzija - Kroatija

Rusija pirmą kartą istorijoje surengė Pasaulio futbolo čempionatą. Turnyras vyko nuo 2018 metų birželio 14 dienos iki liepos 15 dienos vienuolikoje šalies miestų. Kitas pasaulio futbulo čempionatas vyks 2022 metais Katare.