Lietuvos bėgikė pirmą kartą istorijoje laimėjo Antarktidos maratoną

Pietų ašigalyje įvyko vienas iš sunkiausių planetos maratonų. Pirmą kartą moterų varžybose nugalėtoja tapo Lietuvos atstovė Roma Puišienė

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Vėjo genami sportininkai klasikinę 42 kilometrų 195 metrų distanciją bėgo 20 laipsnių šalčio sąlygomis. Todėl nenuostabu, kad tokių varžybų rezultatai yra daug kuklesni nei įprastų maratonų.

Antarktidos maratonas rengiamas nuo 2005 metų, ir šiais metais pirmą kartą konkurso istorijoje laimėjo Lietuvos bėgikė Roma Puišienė. Ji įveikė distanciją tokiomis sudėtingomis sąlygomis per penkias valandas tris minutes ir 32 sekundes, palikusi konkurentus toli už nugaros. Pakanka pasakyti, kad antroji finišavo Australijos atstovė Natalie Arnold su rezultatu 6:15,44.

© Photo : Facebook / Antarctic Ice MarathonRoma Puišienė ir jos vyras Algirdas Puišys su savo maratono numeriais
Lietuvos bėgikė pirmą kartą istorijoje laimėjo Antarktidos maratoną  - Sputnik Lietuva
Roma Puišienė ir jos vyras Algirdas Puišys su savo maratono numeriais

Tačiau Roma turėjo puikų padėjėją šiame maratone — savo vyrą Algirdą Puišį, kuris įveikė visą distanciją petys į petį su savo žmona ir finišavo tuo pačiu metu kaip ir ji. Tarp vyrų šis rezultatas buvo dešimtasis, o laimėjo lenkas Petras Suchenia (3:49,18).

Reikėtų pažymėti, kad dalyvavimas šiame maratone labai brangiai kainuoja — apie 15 tūkstančių dolerių. Tuo tarpu nugalėtojams apdovanojimų nenumatyta.