Vilniaus centre lenktyniavo šimtai dviratininkų

Šiais metais organizatoriai paruošė įvairias varžybas vaikams ir suaugusiems, taip pat pakvietė dviračių akrobatus, kurie surengė įspūdingą pasirodymą

Vilniuje vyko didžiausias Baltijos šalyse dviračių festivalis "IKI Velomaratonas". Lenktynių "CRAMO Sport" (100) ir "CRAMO Semi-Sport" (50 kilometrų) distancijose dalyvavo apie 400 užregistruotų sportininkų.

Renginys nustebino dalyvius ir žiūrovus ne tik įspūdingais važiavimais, bet ir gausybe pramogų bei socialinių iniciatyvų.

Юбилейный веломарафон в Вильнюсе - Sputnik Lietuva
Nuotraukos
Greitis ir pavojingi triukai: Vilniuje įvyko didžiausias Baltijos šalyse velomaratonas

Pavyzdžiui, Nepriklausomybės aikštėje buvo parengta speciali erdvė, kur norintieji galėjo tapti kraujo donorais, paaukoti pinigų sunkiai sergantiems vaikams ar dalyvauti rekreacinėje veikloje.

Lenktynių nugalėtojus vieną nuo kito teskyrė šimtadaliai sekundžių.

Šimto kilometrų distanciją greičiausiai iš visų įveikė Darijus Džervus, iškovojęs pirmąją vietą. Jis laimėjo 300 eurų prizą ir kelionę į vieną pusę į bet kurią pasirinktą šalį, kur skraidina "Turkish Airlines".

Pažymima, kad Džervus konkurentus aplenkė tik paskutiniuose ratuose. Iki paskutinės sekundės nebuvo aišku, kas pirmas pasieks finišo tiesiąją.

Lenktynių nugalėtojas atstumą iki finišo įveikė per 2 valandas 16 minučių 13 sekundžių. Antrąją vietą užėmė Maris Bogdanovičs, kuris atsiliko nuo Džervaus tik aštuoniomis šimtosiomis sekundės. Trečiąją vietą užėmė Venantas Lašinis, jis atsiliko nuo Bogdanovičs dviem šimtosiomis sekundės.

Be to, festivalio metu buvo surengtas "Greentrials" pasirodymas, kurio metu dviračių akrobatai atliko įvairius pavojingus triukus. Vaikams buvo paruošti įvairūs konkursai ir viktorinos.

"IKI Velomaratonas" Lietuvoje rengiamas dešimtą kartą. Renginys yra populiarus tiek tarp Lietuvos dviratininkų, tiek tarp užsieniečių.