Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas iškovojo paralimpinių žaidynių bronzos medalį

© Photo : Paralympics.lt / Vilhelmantas_SereikaLietuvos plaukikas Edgaras Matakas
Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas - Sputnik Lietuva, 1920, 27.08.2021
22-ejų Matakas visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 26,38 sek.
VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas iškovojo Tokijaus paralimpinių žaidynių bronzos medalį, praneša Lietuvos paralimpinis komitetas.
"Mūsų šalies atstovas užėmė trečią vietą visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Matakas tapo antruoju istorijoje paralimpiniu prizininku lietuviu šioje sporto šakoje", — rašoma komiteto pranešime.
Plaukiką Facebook pasveikino prezidentas Gitanas Nausėda.
"Medalis! Sveikinu Edgarą Mataką iškovojus Lietuvai pirmąjį bronzos medalį Tokijo paralimpinėse žaidynėse! Edgarai, ačiū už atkaklumą ir Lietuvai atneštą džiaugsmą!" — rašoma prezidento žinutėje.
Paraišką į apdovanojimą Ramūno Leono treniruojamas atletas pateikė dar atrankos varžybose, kuriose buvo greičiausias ir distanciją įveikė per 26,16 sek., artimiausią varžovą aplenkęs beveik puse sekundės.
Finale Matakas nebuvo toks greitas, jis distanciją įveikė per 26,38 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas buvo brazilas Belarmino Pereira (26,03 sek.), antras liko kinas Hua (26,18 sek.).
Matakas yra antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje Lietuvai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 metais Atėnuose pelnė sidabrą.
Prezidentas Gitanas Nausėda - Sputnik Lietuva, 1920, 20.08.2021
Nausėda pareikalavo iš Šiugždinienės parengti sporto infrastruktūros plėtros programą
Matakas savo trofėjų kolekcijoje turi visų svarbiausių žmonių su negalia sporto renginių medalius. 2017 metais jis pasaulio čempionate Meksikoje pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje, o 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje finišavo trečias ir pasipuošė bronzos apdovanojimu.
2021 metais Europos čempionate Portugalijoje Lietuvos plaukikas susižėrė tris aukso medalius. Kauniečiui niekas neprilygo 50 metrų laisvu stiliumi, 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine rungtyse.
Tokijaus paralimpinėse žaidynėse Matako dar laukia pasirodymas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.
Tokijuje Matako iškovotas paralimpinis medalis yra 38-as lietuvių apdovanojimas paralimpinio sporto istorijoje.