Pagaliau: ilgai laukti Lietuvos olimpiniai medaliai

© Фото: Lietuvos tautinis olimpinis komitetasЛитовские гребцы Саулюс Риттерис и Миндаугас Гришконис в финале Олимпийских игр в заплыве парных двоек пришли вторыми, получив серебро
Литовские гребцы Саулюс Риттерис и Миндаугас Гришконис в финале Олимпийских игр в заплыве парных двоек пришли вторыми, получив серебро - Sputnik Lietuva
Rio de Žaneire prasidėjo laimingas etapas Lietuvos olimpinei rinktinei. Šalies irkluotojai nenuvylė savo gerbėjų ir per vieną dieną iškovojo daugiau medalių nei per visas praejusias Olimpiados dienas.

VILNIUS, rugp 11 — Sputnik. Irkluotojų duetas Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ketvirtadienio vakarą varžėsi vyrų porinių dviviečių valčių klasės A finale. Moterų porinių dviviečių valčių klasės A finale 27-erių metų Lietuvos atstovės Donata Vištartaitė ir 22-ejų metų Milda Valčiukaitė laimėjo bronzą.

Олимпиада 2016. Спортивная гимнастика. Мужчины. Командное многоборье - Sputnik Lietuva
Olimpinė savaitė: lietuvių pasirodymai

Griškonis ir Ritteris jau beveik įsiveržė į pirmą vietą, tačiau paskutinius 500 metrų juos pralenkė kroatai Martinas ir Valentas Sinkovičiai, kurie įveikė distanciją per 6:50,28 minučių. Lietuviai finišavo antri (6:51,39 minučių).

30-metis Griškonis ir 27-erių Ritteris į vieną valtį sėdo praktiškai žaidynių išvakarėse po netikėtos Rolando Maščinsko traumos.

Prieš pat vyrų startą bronzą laimėjo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Lietuvės nusileido tik Lenkijos ir Didžiosios Britanijos sportininkėms. Merginos distanciją įveikė per 7:43,76 minučių.

© Фото: Lietuvos tautinis olimpinis komitetasMoterų porinių dviviečių valčių klasės A finale 27-erių metų Lietuvos atstovės Donata Vištartaitė ir 22-ejų metų Milda Valčiukaitė laimėjo bronzą.
литовские гребчихи Доната Виштартайте и Милда Вальчукайте - Sputnik Lietuva

Lietuvos politikai jau spėjo pasveikinti nugalėtojus ir padėkoti jiems už garbingą atstovavimą tėvynei.

Dalia Grybauskaitė iškart pasidalino savo džiaugsmu Facebook.

Olimpinė bronza

Sidabras

Du olimpiniai medaliai per mažiau nei pusė valandos!

Pasveikino Olimpiados herojus ir Linas Linkevičius.

​"Sveikinimai Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei, laimėjus olimpinę bronzą. Bravo!", — parašė ministras.

​"Antras Lietuvos medalis per pusvalandį. Sveikinimai su sidabru įrkluotojams Ritteriui ir Griškoniui!", — džiaugiasi Linkevičius.

Neliko abėjingas ir Antanas Guoga, kuris tokiam įvykiui iškart paruošė šampano butelį. Jis dar prieš rungtynes žinojo, kad medaliai bus.

"Bus medaliai! Milda, Donata, Sauliau ir Mindaugai, mes už Jus. Palaikom!", — parašė Guoga Facebook paskyroje, likus valandai iki varžybų.