"Žalgiris" Stambule nukovė Eurolygos čempioną

© Photo : facebook / BC Žalgiris KaunasМатч "Жальгирис" с "Фенербахче" в Стамбуле
Матч Жальгирис с Фенербахче в Стамбуле - Sputnik Lietuva
Puikiai sužaidė Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" ketvirtadienio vakare Stambule, laimėjęs prieš dabartinį Eurolygos čempioną vietinį "Fenerbahče"

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. "Žalgiriui" teko žaisti prieš vieną iš turnyro favoritų be susirgusio Edgaro Ulanovos.

Pirmasis  ketvirtis aiškiai parodė, kas čia yra šeimininkai — 24:16 "Fenerbahče" naudai.

Tačiau kanadiečio įžaidėjo Kuvino Pengoso pastangoms Lietuvos komandai pavyko sumažinti skirtumą iki didžiosios pertraukos iki minimumo — 41:42.

отец баскетболиста LiAngelo Ball и владелец бренда Big Baller, сидит со своим другим сыном LaMelo Ball - Sputnik Lietuva
Sporto apžvalga: skandalingos šeimynėlės iš JAV vizitas į Lietuvą

Lygi kova tęsėsi ir per trečiąjį 10 minučių kėlinį, kai tam tikru metu žaidime pradėjo pirmauti amerikietis "Žalgirio" vidurio puolėjas Brandonas Davisas ir pelnė savo komandai devynis taškus iš eilės. Puikiai žaidė ir prancūzų klubo legionierius Akselis Tupanas (Axel Toupane).

Paskutiniame ketvirtyje iniciatyva buvo perduodama iš rankų į rankas. Iš pradžių "Žalgiriui" pavyko išsiveržti į priekį penkiais taškais. Tačiau Turkijos klubo atsakymas, kurį puolimui varė 11 tūkstančių  sirgalių, buvo dar įspūdingesnis: nuo 69:74 iki 82:77!

Ir čia savo reikšmingą žodį pasakė vienas iš labiausiai patyrusių "Žalgirio" žaidėjų Paulus Jankūnas — 85:85. O prieš penkias sekundes iki galutinės sirenos taikinį pasiekė Artūro Milaknio tritaškis, ir Lietuvos čempionas buvo per žingsnį iki pergalės — 90:86.

Per likusį laiką "Fenerbahče" sugebėjo įmušti savo tritaškį, tačiau tai neišgelbėjo geriausio žemyno klubo 2016/17 sezone nuo pralaimėjimo — 89:90!

Ši pergalė "Žalgiriui" tapo septinta iš 12 turnyro rungtynių ir dabar Šarūno Jasikevičiaus komanda užima šeštąją vietą turnyro lentelėje.