Vilniuje vykusiame maratone ukrainiečiai parodė pranašumą

© Sputnik / Владислав АдамовскийВильнюсский международный марафон -2019
Вильнюсский международный марафон -2019  - Sputnik Lietuva
Sekmadienį, rugpjūčio 8 dieną, Lietuvos sostinėje įvyko grandiozinis sporto renginys, į kurį susirinko daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių — "Danske Bank" maratonas.

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Dalyviams buvo pasiūlytos septynios skirtingos distancijos: 42,195 kilometro, 21,098 kilometro, dešimties kilometrų, penkių kilometrų, dviejų kilometrų ar vieno kilometro moksleiviams, taip pat 200 metrų bėgimas jauniausiems dalyviams.

© Sputnik / Владислав АдамовскийIš viso įveikti maratono distanciją šių metų "Danske Bank Vilniaus maratone" pasiryžo daugiau nei 1000 bėgikų.
Vilniuje vykusiame maratone ukrainiečiai parodė pranašumą - Sputnik Lietuva

Į maratoną atvyko daugiau nei tūkstantis bėgikų, jame laimėjo tie patys žmonės, kaip ir praeitais metais. Tarp vyrų stipriausias tapo ukrainietis Bogdanas Semenovičius. Jis finišavo per 2 valandas 22 minutes 2 sekundes. Antrąją vietą iškovojo bėgikas iš Lietuvos Andrius Jakševičius (02.26,36), trečiąją taip pat užėmė Lietuvos atstovas Aurimas Rimkus (02.30,17).

Moterų varžybose geriausiai pasirodė nugalėtojo žmona Natalija Semenovič: ji finišą pasiekė per 2 valandas 49 minutes 50 sekundžių, antrus metus iš eilės tapdama stipriausia Vilniuje. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė atitinkamai Baltarusijos atstovės Alena Šumik (03.01,22) ir Julia Skiruk (03:05,56).

© Sputnik / Владислав Адамовский"Danske Bank" Vilniaus maratonas - 2019.
"Danske Bank" Vilniaus maratonas - 2019.

Tai dar viena ir dviguba Ukrainos atletų, taip pat laimėjusių prieš Lietuvą ir futbolo rungtynėse, pergalė.

"Rimi" pusmaratonio varžybas laimėjo atstovas iš Latvijos Dmitrijs Serjogins. Prieš metus jis tapo antruoju Lietuvos sostinėje, o dabar iškovojo pirmąją vietą su rezultatu 01.05,13. Dmitrijs praėjusių metų laiką pagerino daugiau nei trimis minutėmis ir užnugaryje paliko vėliau atbėgusį Remigijų Kančį (01.05,27) ir Igną Brasevičių (01.05,58).

© Sputnik / Владислав АдамовскийKaip ir pernai, "Danske Bank Vilniaus maratono" vyrų ir moterų bėgimų nugalėtojų taurės iškeliauja ne tik į tą pačią valstybę, tačiau ir į tuos pačius namus.

Moterų pusmaratonio rungtyje geriausiai pasirodė bėgikė iš Lietuvos Loreta Kančytė (01.15,51), kuri prieš metus taip pat užėmė antrąją vietą. Ir šį kartą antroji Vilniuje liko Diana Lobačevskė (01.16,01), trečiąją vietą užėmė Monika Bytautienė (01.16,34).

Iš viso šiemet "Danske Bank" Vilniaus maratono varžybose dalyvavo apie 12 tūkstančių bėgikų.